Для учнів

29 січня 2024 року
Особистість людини, її самооцінка, світогляд формуються з дитинства. Неабияку роль у цьому відіграють стосунки з батьками чи опікунами, які є авторитетом, джерелом любові та безпеки (або ж принаймні мають бути).
На жаль, так є не завжди, і через роки ми можемо почути спогади знайомих про нездорові або ж «токсичні» стосунки.
☣️ Токсичними називають стосунки, що «отруюють» — завдають болю на емоційному чи фізичному рівні, а також формують страхи та комплекси, які можуть позначатися навіть на житті вже дорослої людини.
Тотальний контроль, надмірна критика, ігнорування кордонів, приниження, засудження прояву емоцій, звинувачення у бідах родини — приклади «токсичності», яка не завжди проривається назовні свідомо. Часто позиція «ще скажеш мені "дякую"» є наслідком схожого травматичного досвіду у батьків.
Дитині важко проаналізувати таку проблему, до того ж вона повністю залежить від батьків — доросла ж людина може приймати рішення самостійно. Якщо ви мали такий досвід і відчуваєте його наслідки, розкажіть про це спеціалісту. Він допоможе пропрацювати образу чи почуття провини, підкаже, як оминути стежку «токсичних» стосунків із партнером та власними дітьми ❤️‍🩹

31 жовтня 2023 року

У сучасному світі лайків і репостів ти починаєш свій день з соціальних мереж й Інтернету. Але чи кожен розуміє політики платформ і сайтів?

 • Обери свого персонажа: користувач, блогер або журналістка.
 • Дай відповіді на 10 питань і дізнайся, чи зможеш ти вижити в Інтернеті, нічого не порушивши.
 • Пошир результат у Фейсбуці та порадь гру друзям.

Кожна твоя дія впливатиме на чотири показники: фінансовий стан (уникай штрафів!), популярність (репости, підписки, лайки!), законність (поліція уже виїжджає!), приватність (для пересічних користувачів) або впливовість (для блогерів та журналістів).

Для кожного героя своя гра, свої перешкоди і свої правильні відповіді! Без ставок на спорт, реєстрації та смс. Лише про нудні закони в інтерактивному форматі. Будь обережним – заблокований акаунт потребує особливих навичок для розблокування 😉

Місія (не)здійсненна – вижити в Інтернеті і нічого не порушититут

25 жовтня 2023 року
Створено тест для перевірки вашого рівня медіаграмотності.
Він містить кілька блоків: 
базове розуміння медіаграмотності, орієнтування у світі соцмереж, здатність оцінити достовірність та вплив новини, навички фактчекінгу, здатність убезпечити особисті дані. Максимальна кількість балів – 34.
Якщо ви не встигли пройти тест 25 жовтня, у вас є така можливість до 10 листопада. Зауважте, що, на жаль, сертифікатів та подарунків не буде, але ж ви не за ними прийшли, вірно?
Нагороду зможуть отримати лише ті учасники, які проходили тест 25 жовтня.
Пройдіть тест та перевірте свою стійкість до пропаганди та дезінформації. Після проходження тесту вам автоматично висвітиться ваш результат. Я майже гуру, а ВИ?
Національний тест з медіаграмотності організований національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики, який реалізується за підтримки ПРООН та фінансування уряду Японії, разом із програмою USAID «Мріємо та діємо», що впроваджується IREX, та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», що виконується IREX за підтримки Посольства США в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.
Успіхів! тут


24 жовтня 2023 року
Долучаємося до Всеукраїнського уроку-опитування про права дівчат. 
У ТГ чат-бот "Саша шукає відповіді": пройдіть опитування, перегляньте короткі відео і приймайте участь у розіграші подарунків 30 жовтня.

10 жовтня 2023 року

17 квітня 
День першій тижня психології: "Цікава психологія"
Всім нам відомо, що психологія — це наука про сукупність психологічних явищ та поведінку людини, вищих тварин, яка пояснюється на основі цих явищ. Отже, об’єктом науки є людина, істота наділена свідомістю та внутрішнім суб’єктивним світом. Психологію можна віднести до одної з найцікавіших наук. Якщо Вам все ж хочеться дізнатися більше, то цікаві факти про психологію Вам допоможуть.

1: Мозкова діяльність продовжується навіть тоді, коли ми відпочиваємо. У цей момент відбувається фільтрація того, що дійсно потрібно відкласти в пам’яті, а що прибрати «про запас». Прокинувшись вранці ви ніколи не забудете те, що дійсно важливо для вас, але і не згадайте того, на чому не зупинили свою увагу вчора.
2: Людина відчуває себе більш успішною та щасливим тільки тоді, коли її мозок чимось зайнятий. Більш того, сіра речовина не цікавить монотонна робота – мова йде як раз про постійну метушню концентрації та перемикання з однієї роботи на іншу. Тільки в такі моменти людина відчуває себе щасливою.
3: Ви не можете не звертати увагу на їжу, на небезпеку. Чи помічали ви, що люди завжди зупиняються, щоб подивитися на сцени нещасних випадків. Насправді, ми не можемо не звертати уваги на ситуацію небезпеки. У кожної людини є особлива частина мозку, яка відповідає за виживання та запитує: «Чи можу я це з’їсти? Може це мене вбити?».
4: Дослідники довели, що якщо в юності людина вміла відмовлятися від того, чого сильно бажала, їй даються життєві випробування простіше та з мінімальними втратами.
5: Для того, щоб до чогось звикнути необхідно трохи більше 2-х місяців, а точніше – 66 днів. Саме такий період знадобиться людині для того, щоб сформувати та довести до автоматизму будь-яку дію. Наприклад, якщо ви хочете перейти на правильне харчування, то вам може знадобитися трохи менше – приблизно 55 днів. А ось до спорту доведеться звикати довше – до 75 днів.
6: Якщо ви думаєте, що можете мати безмежну кількість друзів, ви глибоко помиляєтеся. Виявляється, що людина за все своє життя може дружити до 150 разів.
7: Бувають випадки, що ви хочете зробити дівчині приємне, подарувавши подарунок, але не знаєте що їй потрібно. Рішення є! Скажіть їй, що купили подарунок та запропонуйте відгадати, що це. Вона перерахує те, що хоче.
8: Якщо вас мучать кошмари по ночах, можливо, ви мерзнете уві сні. Науковий факт – чим холодніше в спальні, тим більше шансів побачити поганий сон.
9: Навіть позитивні події, такі як закінчення університету, вступ у шлюб або нова робота, можуть призвести до депресії.
10: Кращим засобом від турбот, тривожності і стресу є читання. Це заняття надає більш швидкий ефект на організм. Дивно, але цей спосіб багато краще прийому алкоголю, набагато ефективніше прогулянкам, чаювання або прослуховування музики.
11: У психології є принцип: чим більше очікувань з приводу якоїсь події, тим вище ймовірність нищівної розчарування. Більше чекаєш – менше отримуєш, менше чекаєш – більше отримуєш.
12: Більшість людей в незнайомому місці тримається праворуч. Якщо ви не хочете бути в натовпі або простояти довго в черзі, то знаючи цей факт, сміливо йдіть ліворуч або займайте чергу, яка лівіше.
13: Згідно спостереженням експертів, люди з блакитними очима можуть закохатися всього за кілька хвилин, а люди з карими очима можуть одночасно любити двох. Щоб закохалися зеленооким, необхідно багато часу, іноді на це йдуть роки. Люди з усіма іншими кольорами можуть закохатися всього за годину.
14: Цікаво те, що хороші оцінки людина запам’ятовує у багато разів краще, ніж погані. З імовірністю 89% люди згадають позначку «5» і лише 29% – оцінку «3». Як наслідок, здається, що оцінка була вище, ніж насправді.
15: Цікаво, що судді в спорті карають частіше ті команди, форма яких чорного кольору. Це підтверджує статистика, яку ведуть НХЛ, ФІФА.
16: Відомий факт, що жінки, перебуваючи в магазині одягу, більше акцентують увагу на полиці та вішалки, на яких панує безлад. Підсвідомо їм здається, що саме там знаходиться щось краще, цікавіше.
17: Цілу сферу психологічних факторів та прийомів використовують на собі магазини. Наприклад, повторювані товари на касі, акції та спеціальні цінники різних кольорів. Якщо на ціннику написати замість «Шкарпетки – 2 грн.» – «АКЦІЯ! 5 пар носків – 10 грн.» продажі можна збільшити рівно наполовину.
18: Якщо в будинку розбите скло, то незабаром жодного цілого вікна в ньому не залишиться, а потім почнеться мародерство – така основна думка теорії розбитих вікон. У більш широкому сенсі ця теорія полягає в тому, що люди набагато охоче порушують правила та норми поведінки, якщо бачать явні ознаки безладу навколо – це було неодноразово експериментально доведено.
20: Люди неохоче суперечать спокійній, врівноваженій людині. Навпаки, коли хтось люто і агресивно відстоює свою думку – йому чинитимуть опір та будуть з ним сперечатися.
21: Ті, хто спить 6-7 годин, менше схильні до ризику передчасної смерті, ніж ті, хто спить по 8 годин. Варто відмітити, що ті, хто спить менше 5 годин – в три рази частіше страждають психічними розладами, ніж ті, хто спить по 8-9 годин.
22: Немає для людини кращого слова, ніж її ім’я. Перше, що треба запам’ятовувати при знайомстві – ім’я. Не посаду, не професію, а ім’я. Це основне правило встановлення хороших відносин.
23: Щоб швидко заснути треба лягти на спину, витягнутися та розслабити все тіло. Закрити очі і під закритими повіками закотити зіниці вгору. Це нормальний стан очей під час сну. Прийнявши це положення, людина засинає швидко, легко та глибоко.
24: Психологи визначили, що жінці достатньо всього 45 секунд для того, щоб оцінити незнайомого чоловіка. З них 10 секунд вона будує загальне враження про фігуру, 8 секунд оцінює очі, 7 секунд дивиться на волосся, 10 секунд на губи та підборіддя, 5 секунд – на плечі. А останні 5 дивиться на обручку, якщо вона є.
25: Знання психології робить життя простішим, через врахування можливих реакцій оточуючих людей, а застосування практичної психології покращує взаєморозуміння, і допомагає вирішувати конфлікти вчасно.
26: Люди, які страждають депресією, нерідко говорять, що сприймають навколишній світ у сірих тонах. Виявилося, що це не просто психологічний феномен – сірість фарб при депресії має під собою фізіологічну основу. Такий висновок зробили німецькі вчені з університету Фрайбурга, які досліджували процеси в очах пацієнтів за допомогою електроретинограми. Вони виявили сувору залежність – чим сильніше депресивні симптоми, тим слабкіше реагує сітківка ока на стимуляцію показом контрастних зображень.
27: Кожен раз, коли ви подумки повертаєтеся до якоїсь події, ви змінюєте її, так як нервові шляхи кожен раз інакше активізуються. На це можуть впливати і пізніші події, і бажання заповнити прогалини в пам’яті. Так ви, наприклад, не пам’ятаєте, хто ще був на зустрічі родичів, але так як ваша тітка зазвичай присутня, ви можете згодом включити її в ваш спогад.
28: Некомпетентні люди часто виявляються вище по кар’єрних сходах своїх більш кваліфікованих колег в силу ефекту Даннінга-Крюгера. Згідно нього, люди з низьким рівнем кваліфікації схильні переоцінювати свої здібності, а, приймаючи невдалі рішення, часто нездатні усвідомити помилковість внаслідок знову ж слабкої компетенції. Люди з високим рівнем кваліфікації дивляться на речі більш тверезо і, навпаки, схильні занижувати свої здібності, а також вважають, що оточуючі невисоко їх оцінюють. Ці висновки були експериментально підтверджені психологами Даннінгом і Крюгером з Корнельського університету в 1999 році.
29: Оптимістичний чи песимістичний погляд на світ кожної конкретної людини програмується генетично. Згідно з дослідженнями вчених з Мічиганського університету, він визначається концентрацією нейропептидів Y в мозку: знижена концентрація змушує сприймати навколишній песимістично і депресивно.
30: Іноді нерозділене кохання переростає в справжню одержимість і навіть загрожує психічними розладами. Такими, наприклад, як синдром Аделі. Синдром Аделі – це тривала безвідповідна болюча любовна одержимість іншою людиною.
31: Проаналізувавши більше мільярда твітів, опублікованих під час великих спортивних змагань, вчені встановили, що чим «голосніше» та впевненіше заяви сперечальника, тим більше у нього шансів здобути перемогу в дискусії. Іншими словами, говоріть впевнено, навіть якщо знаєте, що неправі.
32: Якщо людина намагається щось пригадати, але при цьому продовжує дивитися вам в очі, будьте упевнені, вас обманюють.
33: Жінки відчувають себе коханим, спілкуючись віч-на-віч зі своїм партнером, чоловіки, навпаки, відчувають емоційну близькість у спілкуванні, коли вони працюють, грають, або розмовляють, сидячи поруч з партнеркою.
35: Між зовнішнім виглядом та злочинністю є пряма залежність. Злочинці менш привабливі, ніж середня людина. А люди, які більш привабливі, набагато рідше йдуть на злочини.
36: Свідки-чоловіки та свідки-жінки по-різному запам’ятовують деталі злочинів. Коли злочинець, наприклад, вихоплює сумочку, жінки-свідки запам’ятовують вираз обличчя жертви. Свідки-чоловіки, навпаки, запам’ятовують грабіжника.
37: Згідно психологам, всі ми любимо мріяти. Дослідники стверджують, що люди, які люблять мріяти, як правило, більш винахідливі та краще вирішують різні проблеми.
38: Існує психічний феномен, зворотний дежавю, під назвою жамевю. Він полягає у раптовому відчутті того, що ви стикаєтесь з ситуацією або людиною перший раз, хоча насправді вона вам добре знайома. Але якщо дежавю відчував хоча б раз майже кожен з нас, жамевю зустрічається набагато рідше та може служити ознакою серйозного психічного розладу. В один ряд з ними можна поставити феномен прескевю – добре знайомий багатьом стан, коли ви не можете згадати знайоме слово, яке «крутиться на язиці».
39: Найвідоміший приклад «обману через чесність». Людина, яка озвучить свої нечисті наміри, буде виглядати в очах оточуючих більш чесною, ніж людина, у якої ці наміри повністю відсутні або вона їх приховує.
40: Ефект «сліпоти неуваги». Ідея полягає в тому, що ми часто сліпі до того, що відбувається у нас буквально «під носом», якщо ми орієнтовані на якусь іншу задачу.
41: Ви можете запам’ятати тільки 3-4 елементи одночасно. Існує правило «магічного числа 7 плюс-мінус 2», згідно з яким людина не може зберігати більше 5-9 блоків інформації одночасно. Більша частина інформації в короткочасній пам’яті зберігається 20-30 секунд, після чого ми її швидко забуваємо, тільки якщо не повторюємо знову і знову.
42: Ви бачите речі інакше, ніж їх сприймаєте. Згідно з дослідженням Кембриджського університету, «неважливо в якому порядку розміщені букви в слові». Головне, щоб перша та остання букви були на своєму місці. Навіть якщо інші букви будуть перемішані, ви зможете прочитати речення. Це відбувається тому, що людський мозок не читає кожну літеру, слово в цілому. Він постійно обробляє інформацію, яку отримує від органів почуттів і те, як ви сприймаєте інформацію (слова), як правило, відрізняється від того, що ви бачите (переплутані літери).
43: Ви знаєте, як робити речі, які ніколи раніше не робили. Уявіть, що ви ніколи не бачили iPad, але вам його дали та запропонували почитати на ньому книжки. Ще до того, як ви включите iPad і почнете їм користуватися, у вашій голові вже буде модель того, як читати з його допомогою книги. У вас будуть припущення того, як буде виглядати книга на екрані, якими функціями ви зможете користуватися, і як ви це будете робити.
44: Дитина починає сприймати своє окреме «Я» тільки після двох років народження, а до цього він відчуває себе одним цілим з усім навколишнім світом. Так, як ми з Вами вважаємо свою руку, ногу «собою», так і малюк вважає весь навколишній світ частиною себе.
45: 90% всіх захворювань несуть в собі психологічний характер, а остаточно вилікуваною людина може бути тільки при відновленні свого душевної рівноваги.
46: Доведено, що дитина, позбавлена на тривалий час фізичного контакту з людьми, деградує і може загинути. У слідстві з цим, відсутність фізичних емоційних зв’язків може бути фатальною для людини. Це у своєму роді сенсорний голод, який необхідно стимулювати в житті людини.
47: Спостереження психологів показують, що при особистих контактах співрозмовники не здатні дивитися один на одного постійно, а лише не більше 60% загального часу. Однак час зорового контакту може виходити за ці межі у двох випадках: у закоханих та у агресивно налаштованих людей. Тому якщо малознайомий чоловік довго і пильно дивиться на вас, найчастіше це говорить про приховану агресію.
48: Тривалість візуального контакту залежить від відстані між співрозмовниками. Чим більше відстань, тим більш тривалі контакти очей можливі між ними. Тому спілкування буде більш ефективним, якщо партнери сидять по різні боки столу – в цьому разі збільшення відстані між ними буде компенсуватися збільшенням тривалості контакту очей.
49: Жінки довше дивляться на тих, хто їм симпатичний, а чоловіки – на тих, хто симпатизує їм. Як показують спостереження, жінки частіше за чоловіків використовують прямий погляд, а тому вони менш схильні сприймати пильний погляд як загрозу.
50: Не слід думати, що прямий погляд є ознакою чесності і відкритості. Людина, що вміє брехати, може фіксувати погляд на очах співрозмовника, а також контролювати свої руки, не дозволяючи їм наближатися до свого обличчя.
51: Звуження та розширення зіниць не підпорядковується свідомості, а тому їхня реакція дуже чітко показує зацікавленість партнера в вас. Розширення зіниць показує посилення інтересу до вас, про ворожість розповість їх звуження. Однак подібні явища слід спостерігати в динаміці, тому що розмір зіниці залежить також від освітленості. При яскравому сонці зіниці в людини вузькі, в темному приміщенні зіниці розширюються.
52: Теорія нейролінгвістичного програмування стверджує, що по руху очей співрозмовника можна дізнатися, які саме образи зараз у свідомості людини і чим він зайнятий в даний момент: придумує або згадує.
53: Якщо співрозмовник дивиться ліворуч вгору або просто вгору, швидше за все він занурений в зорові спогади. Такий погляд можна спостерігати в людини, що відповідає на питання «Хто зображений на двох-гривневій купюрі?».
54: Погляд у напрямку праворуч вгору видає зорове конструювання. Людина намагається уявити те, що він ніколи не бачив. Наприклад, спробуйте уявити вашого близького друга в скафандрі космонавта.
55: Погляд ліворуч в сторону говорить про слухові спогади. Наприклад, згадайте звуки фортепіано. Якщо погляд спрямований праворуч в сторону – це ознака слухового конструювання. Наприклад, уявіть, як розмовляють інопланетяни.
56: Погляд ліворуч вниз – внутрішня розмова з собою. Вміння невимушено та непомітно спостерігати за очима співрозмовника, аналізуючи його, нададуть вам неоціненну допомогу, як у щоденних розмовах, так і в разі важливої ділової бесіди.
Із сторінки ФБ ОМО Домінанта

23 квітня 2023 року в Україні відзначають Всеукраїнський день психолога.
З нагоди професійного свята - Всеукраїнського дня психолога, пропонуємо долучитися до Тижня психології з 17 по 21 квітня 2023 року.

30 листопада


29 листопада


Тести на діагностику токсичністі стосунків, як розпізнати в собі кривдника, та як допомогти близьким та друзям від ГО "Розірви коло" 👉

27 листопада 

25 листопада 

Щороку 25 листопада у різних країнах по всьому світу розпочинається акція «16 днів проти насильства».

Основне завдання цієї акції - привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.

До акції приєдналися і зірки українського шоубізнесу. «Вийди із кола насильства» – в один голос вперше промовляють MONATIK, Юлія Саніна, Оля Полякова,Тарас Тополя і Alyosha на чолі із Почесним Послом UNFPA Україна, Машею Єфросиніною. Відеоролик можна переглянути за посиланням: Українські зірки проти насильства 

Пропонуємо до перегляду матеріал, схвалений Міністерством освіти і науки до акції «16 днів проти насильства» 16 днів проти насильства

1. Відеоролики, щодо попередження сексуального насильства дітей у колі довіри: Від Служби порятунку дітей

2. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді.

3. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорт:  Проблеми сексуального насильства в спорті


16 жовтня - День толерантності
Квест до Дня толерантності https://youtu.be/eTxfjGioxbE
10 ЖОВТНЯ- ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ‘Я❤️🧠

Міфи про психічне здоров’я заважають нам належним чином турбуватися про себе.  

А ще вони лежать в основі формування стигми – упередженого ставлення до людей, які мають розлади або проблеми, пов’язані із психічним здоров’ям. 
Тому важливо розвінчувати міфи довкола цієї теми Ми підібрали факти, що стосуються десяти поширених міфів щодо психічного здоров’я🎯

🧩Міф перший
Розлади психічного здоров’я трапляються рідко.

☑️ФАКТ: Кожен третій українець може зіткнутися із психічним захворюванням протягом життя. Це відбувається через низку причин: хронічні стреси, травматичні події, важкі умови розвитку у дитинстві, органічні порушення мозку та інше. Тож, найімовірніше, серед ваших знайомих також є люди, які вже пережили або саме зараз долають певний розлад психічного здоров’я.

🧩Міф другий
Я нічого не можу зробити для людини з психічним розладом.

☑️ФАКТ: Ви можете зробити багато речей для рідних, друзів та колег із психічними розладами, щоб їх підтримати, зокрема:
*  Бути поруч та уважно слухати;
*  Ставити питання;
*  Цікавитися, що людина робить, щоб поліпшити свій стан;
*  Змістовно проводити час разом;
*  Заохочувати звернутися по професійну допомогу.

🧩Міф третій
Люди із психічними розладами не можуть працювати.

☑️ФАКТ: Психічні захворювання бувають різними за інтенсивністю та частотою загострень і мають неоднаковий вплив на життя, в тому числі — професійне. Тому люди із розладами психічного здоров’я часто є доволі успішними в роботі. Більшість поширених психічних розладів не заважають людині виконувати свої професійні функції, хоча і можуть впливати на продуктивність та ефективність праці. Людина може піклуватись про себе, відвідувати психолога, психотерапевта, приймати ліки, які поліпшують стан, і при цьому реалізовувати себе в кар’єрі та соціумі, ні в чому не поступаючись колегам.

🧩Міф четвертий
У дітей не буває психічних розладів, або вони минають самі – діти їх переростають.

☑️ФАКТ: На жаль, діти також мають складнощі з психічним здоров’ям. Так само, як і дорослі, вони можуть стикнутися з депресією, фобіями чи посттравматичним стресовим розладом. Окремі захворювання є типовими для певних вікових груп, як от розлад дефіциту уваги чи гіперактивності у ранньому дитинстві, або так звані “підліткові розлади”, розвиток яких найчастіше співпадає з пубертатом. Вчасна допомога здатна призвести до повного відновлення або істотно зменшити симптоми та покращити життя дитини.

🧩Міф п’ятий
Психічні розлади трапляються лише в емоційних людей зі слабким характером.

☑️ФАКТ: Ризик психічних розладів жодним чином не залежить від сили людського характеру. Стикнутися з проблемами психічного здоров’я може кожен. Звісно, особисті якості можуть впливати на те як людина сприймає розлад, як рухається шляхом відновлення, а також на її готовність приймати підтримку та виконувати рекомендації фахівців.

🧩Міф шостий
Психічний розлад – це назавжди.

☑️ФАКТ: Деякі психічні розлади справді мають хронічний перебіг та часом загострюються. Інші ж можна вилікувати. Так чи інакше, більшість людей із психічними розладами здатні відновитися й вести щасливе повноцінне життя.

🧩Міф сьомий
Люди з психічними розладами непередбачувані та можуть вдаватися до насильства.

☑️ФАКТ: Більшість людей із проблемами психічного здоров’я, включно з тими, хто має психотичні стани або розлади, не схильні до жорстокої поведінки. Більш ймовірно, що люди із психічними розладами самі можуть стати жертвами насильства, ніж вчинити насильство щодо інших.

🧩Міф восьмий
Із депресією можна впоратися самостійно — потрібно лише взяти себе в руки та відігнати погані думки.

☑️ФАКТ: Депресивний розлад — це складне захворювання, впоратися з яким без професійної допомоги доволі важко. Лікування депресії може вимагати як психотерапевтичної, так і медикаментозної підтримки. При важкій та середньої важкості депресії лікар-психіатр може призначати антидепресанти. Не потрібно цього боятися — це цілком ефективна і поширена практика.

🧩Міф дев’ятий
Під впливом медичних препаратів для лікування психічних розладів людина не може приймати рішення.

☑️ФАКТ: Здатність приймати рішення в більшості не залежить від дії медикаментів. Більшість ліків не впливають на здатність приймати рішення, їхнє завдання — знизити симптоми та покращити якість життя людини. 

🧩Міф десятий
Психічні розлади передаються генетично.

☑️ФАКТ: Говорити про спадкову природу розладів некоректно. Людина справді може успадкувати певні генетичні маркери, які можуть свідчити про ймовірність розвитку розладу. Але це не означає, що людина його обов’язково матиме. Важливими чинниками у виникненні психічних розладів є вплив зовнішнього середовища, наявність хронічних стресів та травмуючих подій. Тому не можна стверджувати, що психічні розлади виникають тільки через те, що людина їх успадкувала.

Бережіть себе та своїх близьких. 26 вересня 2022 року


10 вересня 2022 року

31 серпня 2022 року

Як зберігати спокій у стресових ситуаціях
📌Навчіться звертати увагу на тривожні сигнали, які посилає ваш організм. Важливо вміти визначати як реагує ваше тіло в стресових ситуаціях, щоб потім ви змогли себе швидко опанувати.
📌Якщо ви бачите, що ситуація вас настільки дратує, що ви готові «вибухнути» і ніяк не можете заспокоїтися, постарайтеся бути об'єктивними. Навчіться тверезо оцінювати те, що відбувається, не драматизувати події і не накручувати себе.
📌«Якщо не можеш змінити ситуацію – зміни ставлення до неї» – намагайтеся в будь-якому випадку шукати плюси в усьому.
📌Не робіть поспішних висновків, відстороніться на певний час від ситуації. Хороший спосіб – вийти подихати свіжим повітрям, хоча б на кілька хвилин відволіктися.
📌Спробуйте сприймати те, що відбувається не як проблему, а як чергову задачу, яку необхідно вирішити.


28 серпня 2022 року

Підбірка книг про війну, у центрі яких не воєнні дії, а людина та її відчуття на тлі страшних історичних подій.

1️⃣«Сховище. Щоденник Анни Франк»

📌...Анна запитала: «Чому вони хочуть зробити з нас звірів?». На що хтось відповів: «Бо вони самі дикі звірі» 

📖Анна Франк — єврейська дівчина, що народилася й жила в Німеччині. В 1933 разом з родиною вона поїхала до Амстердама, щоб втекти від нацистів. Але, на жаль, втекти не вдалося: в 1942 році, коли в Амстердам зайшли німці, Анна з родиною була вимушена сховатися на горищі аптеки, де працював її батько, і провести в сховищі майже два роки. Тоді ж 13-річна Анна почала вести щоденник, де описувала власні відчуття, а також своє перебування у сховищі. Анна померла в концтаборі Берген-Бельзен у 1945 році, дівчині було 16 років – але її щоденник зберігся, і в 1947 році його видав батько Анни Ото Франк, що вцілів в Аушвіці. 

2️⃣«Вибір» Едіт Еґер

📌«Ніхто не може уникнути страждань, але кожен з нас має вибір, ким бути в такі миті  — жертвою чи вцілілим. Ми можемо плакати й жаліти себе, а можемо не зациклюватися на минулому і йти далі. Не запитуйте: „Чому я?“, „За що?“, а тільки: „А що далі?“»

📖Едіт Еґер — відома й успішна психотерапевтка, спікерка на найбільших конференціях Америки, гостьова лекторка в топуніверситетах США й... та, що вижила в Аушвіці. Коли Едіт виповнилося 90, вона вирішила видати книжку спогадів — про власну травму, зцілення й власні методи терапії, які допомогли стільком людям. І якщо щоденник Анни Франк — це художній твір, в якому є місце вигадкам і метафорам, то книга Егер – наукпоп і гарний помічник для кожного з нас — у тому, як не збожеволіти, навчитися давати волю почуттям, не знецінювати власного болю й страждань інших людей та, головне, й далі жити, попри жахливу реальність.

3️⃣«Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі», Віктор Франкл

📌«Страждання має сенс, якщо ти стаєш іншим...»

📖«Людина в пошуках сенсу» — не лише головна книга Франкла, а й один з ключових текстів психології XX століття. Психолог написав її в 1946 році, після того, як провів два роки в концтаборах в Аушвіці й Дахау. У ній він описує свій моторошний досвід перебування там, а заразом виводить свій головний психотерапевтичний метод – це пошук сенсу в усіх проявах життя, навіть найстрашніших. 

4️⃣«Я — мене — мені... (і довкруги)», Юрій Шевельов

📌«..Що гуманність була неосяжно далеко в цьому струмі знищення, в цьому не можна було сумніватися після досвіду Харкова, Києва, Львова...»

📖Юрій Шевельов — одна з найцікавіших постатей української культури: письменник, історик української літератури, лауреат Шевченківської премії, активний учасник життя діаспори, видатний мовознавець, що зробив неабиякий внесок у розвиток української мови. Шевельов народився у 1907 році в Харкові в родині німецького походження, жив у Львові, а в 1944 році переїхав до Німеччини, згодом — у США, де працював у Гарвардському університеті. «Я — мене — мені... (і довкруги)» — це щоденник, спогади Юрія Шевельова про Україну та повоєнні роки в Європі. 

5️⃣«Україна в огні», Олександр Довженко

📌«Так не підкорятися і так умирати, як умирають українці, можуть лише люди високої марки. Коли я дивлюся на їхню смерть, я тремчу від жаху».

📖«Україна в огні» — кіноповість Олександра Довженка 1966 року, присвячена подіям Другої світової війни в Україні. Головні герої — українські селяни, звичайна родина, що мешкає на Вінниччині. Саме ці місця одними з перших в Радянському союзі взяли на себе удар німецьких фашистів. Особливість цього тексту в стилістиці: драматично, насичено, яскраво та глибоко психологічно Довженко описує страхіття, що приносить війна, і те, як вона нівечить долі простих людей — конкретної української родини. Сам автор у передмові говорить, що в цій книжці

25 липня 2022 року
До Дня турботи про себе

20 липня 2022 року
Міжнародний день шахів

15 липня 2022 року


"Твоя Сила" - практикум - він вже у вільному доступі - для дітей та підлітків.

В цій збірці 22 простих ідеї та практики. Всі практики можна робити в своєму темпі подумки, можна роздрукувати і працювати в самій книжці, можна вирізати з сторінок шаблони і працювати з ними, можна розмальовувати. Для кожного завдання є просте пояснення. 

Складні часи роблять дітей більш  вразливими і одинокими. Стрес часто робить і дорослих, і дітей  безпомічними і саме зараз ми - і дорослі, і діти так потребуємо опори на внутрішню силу. Повернення собі сили.
Діти часто не можуть сформулювати те, що їх турбує. І, на жаль, саме зараз не завжди можуть прийняти допомогу. 
Ця книжка - практикум для дітей і підлітків, в якій кожне просте завдання може стати містком до відчуття сили, розуміння своїх емоцій, в ній є як запрошення до роздумів, так і конкретні практики з регулювання емоцій. 

А ще - в ілюстрації закладений жарт - метафора. Поспостерігайте за кошеням, що є на кожній сторінці. :-)

Нам всім так хочеться, щоб діти і дорослі відчували та повертали собі свою Силу.  Нехай допомагає ❤️

Завантажити можна за посиланням: (практики можуть бути корисними і дорослим)
https://uni.cf/3FWG3Uf

9 липня 2022 року
Міжнародний день друзів

18 травня 2022 року

Вже понад чотири десятиліття щорічно 18 травня світова спільнота долучається до відзначення Міжнародного дня музеїв. Україна, у якій діє майже 500 музейних установ, також бере участь у цих заходах. 

Цьогоріч нашу країну спіткала трагедія, що зруйнувала життя кожного українця, змінила світ. Саме сьогодні, як ніколи, ми усвідомлюємо вагу культурної складової у фундаменті української нації. Мова, традиції, мистецтво, архітектура… – усе має значення і становить найвищу цінність українців! Це наша ідентифікація у світі, це те, що доводить унікальність нації і відмежовує її від інших, котрі намагаються поглинути, присвоїти, принизити, знищити…

Музеї – та сила, що здатна зберегти та показати сучасникам і донести нащадкам інформацію про наше минуле заради майбутнього. У 2022 р. Міжнародна рада музеїв ICOM запропонувала  тематику святкування – «Сила музеїв», через реалізацію якої закликає музеї завдяки своїм колекціям і програмам створювати соціальну мережу, важливу для формування та розвитку суспільства, підтримувати демократичні цінності.

У Міжнародний день музеїв Вінницький обласний краєзнавчий музей спільно з Вінницьким обласним художнім музеєм вирішили потішити своїх відвідувачів і влаштувати для них музейне свято просто неба на площі Т. Г. Шевченка 18 травня з 12 до 17 год.  

У програмі заходу передбачено проведення майстер-класів з кольчугоплетіння, виготовлення сувенірної ляльки, глиняної іграшки, витинанки, декорування імбирного печива від майстрині Лариси Григорук та арт-класи. Усі охочі зможуть власноруч зробити вишукану витинанку для окраси оселі; зробити сувенірну ляльку – доречний подарунок друзям; осягнути майстерність давніх майстрів обладунку; відчути тепло і бездоганність глини; навчитися оздоблювати печиво. Для самих маленьких буде організовано дозвілля із розмальовками, пазлами, кубиками  на тему: «Мамонт Вінні та його друзі», а також діти зможуть долучитися до музейної акції «Мій малюнок для захисника». Увазі відвідувачів буде представлено презентаційні стенди, що розповідають про розмаїття форм і напрямів роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею та його відокремлених структурних підрозділів; пересувні виставки: «Сім чудес Вінниччини»,  «Міста і містечка нашого краю в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.», «Вінниця і вінничани (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)», які знайомлять з історико-культурною спадщиною краю. Працюватимуть фотозони із різноманітними тантамаресками.

У цей день в усьому світі музеї для відвідувачів працюють безкоштовно. Не виключенням є і Вінницькі обласні краєзнавчий і художній музеї. 

У краєзнавчому музеї можна оглянути захоплюючу природничу експозицію; виставки: «Красо України, Подолля – край землеробів і лицарів», що ілюструє історію Східного Поділля від найдавніших часів до сьогодення; живопису Володимира Козюка «Моя душа – це Україна»; політичної карикатури Олександра Никитюка «Капрічос 2022». 

Художній музей презентує живопис Володимира Козюка і виставковий проєкт «Шлях до Перемоги», назва якого відображає ідейно-образну спрямованість представлених творів вінницьких художників, обумовлює духовну єдність народу України, міцність і нескореність його волі, героїчний спротив, мужню боротьбу. Це – принципова  позиція мистецького та музейного фронтів Вінниччини. Це –  наш  «Шлях до Перемоги».
Музейні працівники – це сила, здатна щось змінити і зрушити у суспільстві. Наразі  можуть оберігати історико-культурну спадщину українців, об’єктивно розповідати про події минулого, надихати і підтримувати – заради перемоги та життя без росії та її «миру». 

Віртуальні екскурсії музеями світу та України 🇺🇦 👉

24 квітня 2022 року

Віртуальна подорож у єдиний у світі музей писанкового розпису у Коломиї 👉


Ігри, в які колись грали на Великдень.🌞💛
💙«В блудька». Один із гравців клав крашанку на землю. Другому гравцеві зав’язували очі, тричі обкручували його і змушували зробити п’ять кроків. Потім розв’язували очі, і він повинен був дотягнутися рукою до крашанки. Якщо торкався, забирав яйце собі.
💛«В трапака». Гравця відводили далеко від крашанки, і він, закривши шапкою обличчя, повинен був її знайти.
💙«Битки» («навбитки» «в моцака»). Гравці стукалися крашанками. Спочатку били «ніс на ніс» (вдаряли яйця один одного гострими частинами), а коли з двох «носів» лише один залишався цілим, тоді били «пушку». Перед початком гри учасники пробували яйця на зуб або на вагу, адже щоб обдурити суперника особливо спритні гравці могли залити яйце воском або висушити, що робило його міцнішим.
💛«Котючки» («котка», «качанки»). Крашанки катали з горбів.  Так, з двох боків крашанки, ними грали в «качанки» – спускали яйця з горба донизу, намагаючись одним яйцем поцілити в інше. Той, кому це вдавалося, забирав собі поцілену крашанку. Існують свідчення, що особливо вмілі гравці вигравали на таких змаганнях по копі яєць (60 шт.) Для таких ігор могли використовувати також спеціальні лотки (жолоби). У такому випадку гравці по черзі котили по жолобу крашанки, намагаючись своїм яйцем вдарити яйце попереднього учасника. Однак через те, що кожне яйце має свою особливу форму, різною була й траєкторія руху. Найчастіше вигравав останній учасник, адже лотки вже були повні крашанок, і потрапити в них було не складно. Дещо заплутані правила гри нерідко спричиняли сварки і навіть бійки між дітьми.  
💙«В жука», «в кидка». Дві крашанки клали так, щоб між ними не могло прокотитися третє яйце. Гравець кидав між яйцями свою крашанку, намагаючись розбити одразу два яйця.
💛«Міньки навпомацки». Гравець брав писанку в одну руку, а крашанку – в іншу, ховав руки за спиною і звертався до іншого гравця: «Угадай, в якій руці писанка, а в якій крашанка – твої будуть. Не вгадаєш – мені даєш писанку чи крашанку». Хто вгадав, забирав великодні яйця переможеного.
💙«Ховання крашанки». Вибиралося місце для гри. Усі діти відходили від нього на певну відстань і лягали ниць (лицем до землі). В цей час двоє чи троє гравців ховали свої писанки (під кущем, в штанині, в пазусі, в рукаві тощо). Сховавши, гукали тих, хто лежав на землі: «Хто одразу знайде мою писанку чи крашанку – одержує її. Не знайде – свою кладе».
💛 «Моцака»
Четверо учасників сідали на траву один напроти одного. За правилами гри діти навхрест качали по землі один до другого писанку. Вибував той, чия писанка при зіткненні з писанкою противника розбивалася.
💙«Кидання писанок угору». Хлопці по черзі підкидали писанки догори: переможцем був той, чия писанка падала на землю і не розбивалася. Для гри намагалися вибрати округлі писанки, адже вважалося, що вони довше не розбиваються.

23 квітня 2022 року


21 березня 2022 року

10 міфів про дітей з сіндромом Дауна 👉https://osvitanova.com.ua/posts/4766-10-mifiv-pro-ditei-z-syndromom-dauna-iaki-treba-sprostuvaty

Вінничани Марія Гнатик та Іван Кондратюк,  діти з синдромом Дауна, танцюють самбу на "Україна має талант 2021" 👉20 березня 2022 року05 березня 2022 року04 березня 2022 року

Долаємо паніку: 46 вправ і порад, як стабілізуватися під час війни 👉  https://nus.org.ua/articles/dolayemo-paniku-46-vprav-i-porad-yak-stabilizuvatysya-pid-chas-vijny/

Онлайн-гра, яка блокує сайти ворога01 березня 2022 року
22 лютого 2022 року

В часи невизначеності чи зростання напруги варто вміти подбати про себе.

Особливо, якщо ви піклуєтеся про молодших братів і сестер, або своїх батьків, бабусь і дідусів похилого віку.

Тривога - це захисна реакція організму. Вона вмикається, коли відчуває небезпеку, сканує все навколо, готує організм до виживання та вимикається, коли небезпека минула. 

Все набагато складніше, якщо загроза ніби є, але конкретно ми її не бачимо. Або ж, коли вона так і не настає.  Адже тоді складно підготуватися, розслабитися. Ми ніби вимушені напружено жити до настання самої події. Живемо в очікувані гіршого. 

Ми можемо розвинути здатність протистояти, адаптуватися і відновлюватися після стресу та негараздів, а також підтримувати або повертатися до стану психічного здоров’я, використовуючи ефективні стратегії подолання. 

Нам варто розвивати індивідуальну стійкість, яка включає поведінку, думки та дії для сприяння особистого добробуту та психічного здоров’я. 

Саме це допоможе нам жити у часи невизначеності.

Нижче, є декілька шаблонів, які можуть нагадати вам про способи турботи про себе, пригадати власні індикатори погіршення свого стану, згадати про способи покращення свого самопочуття та, при потребі, звернутися по допомогу. 

Ніхто не мусить здогадуватися, що вам зле. Шукайте поміч, вона точно є.

04 лютого 2022 року
Чергове нагадування про Основні правила безпечної роботи в Інтернеті 👉

31 січня 2022 року
26 січня 2022 року


Мінування садочків, навчальних закладів кожного разу викликає питання: правда чи псевдоповідомлення? Але після випадків евакуації тривога деяких людей може зростати. Декілька порад, щоб подолати тривогу. Стабілізуйте свій стан. Тривога − це засіб маніпулювання, а невідомість і невизначеність – родючий грунт для тривоги. Найпоширеніші симптоми тривоги – пришвидшене серцебиття і дихання, підвищене потовиділення, можуть холонути кінцівки або спостерігатися тремор. Якщо ви відчуваєте такі симптоми, то варто глибоко вдихати і видихати. Через розуміння, що ви здатні контролювати власне дихання, прийде розуміння, що ви можете контролювати себе, важливо усвідомити себе тут і зараз. Переключіться та займіть себе справами, робіть вправи на концентрацію: малювання, ведення щоденника, настільні ігри, читання, фізичні вправи, навчання. Будь- яка справа, яка занурює в себе на 100%. Приділяйте увагу власному тілу, зокрема з вправами на релаксацію. Завдання в цьому випадку – допомогти собі через тіло, тілесні відчуття. Це може бути ванна, пахучі масла, самомасаж, дихальні вправи, спортивні заняття, вправи на релаксацію – їх дуже багато в інтернеті, їх легко знайти. Наприклад , "Гумовий м'ячик".
Дозуйте новини та спілкуйтесь із людьми,з якими вам спокійно. Це свого роду "чарівна паличка", яка може надавати відчуття безпеки та хоробрості, пригнічувати реакцію страху – біологічно, завдяки окситоцину, який виробляється у взаємодії з людьми. Бути в колі близьких, коли страшно, могти з ними розділити свої переживання, а потім добре посміятись – це острівець безпеки, протиотрута страху. Якщо ви все ж таки не можете впоратися з емоціями, то зверніться по підтримку до практичного психолога ДНЗ "ЦПТО √1 м. Вінниці", до психологів платформи "Розкажи мені". Посилання: https://tellme.com.ua/ Ви можете відверто поспілкуватися й обговорити все, що вас турбує.


10 січня 2022 року

«Інвалід», – каже бабця. Ти з острахом озираєшся і виправляєш її: «людина з особливими потребами». 

Але ви обидва неправі! 

Як правильно і неправильно весело та круто розказує  Дмитро Щебетюк 👉


МультдОбіркА до теми 👉
Каструлька Анатоля

Маленька балерина 


02 грудня 2021 року
Обізнаність рятує життя.

Цей жест в якості сигналу-прохання про допомогу запропонував Канадський жіночий фонд в TikTok. 

Якщо потрібно непомітно повідомити про те, що ви в халепі і вам потрібна допомога — застосуйте жест, такий як на малюнку: підніміть руку, долонею до співрозмовника, притисніть великий палець до долоні, потім накрийте великий палець рештою пальців.

 Побачивши, що хтось показує такий жест, потрібно повідомити правоохоронні  органи. Це може врятувати комусь життя!

Ви маєте це знати: 👉 https://youtube.com/shorts/ClHT9qHbVz8?feature=share

Мені потрібна допомога 👉 https://youtube.com/shorts/XXXHbRgKBrw?feature=share

Універсальний жест - прохання про допомогу👉 https://youtube.com/shorts/7cOUgI1sm-4?feature=share

Міжнародний знак - прохання про допомогу 👉 https://youtube.com/shorts/USIPLoUdTwg?feature=share


01 грудня 2021 року


"ВІЛ/СНІД - міфи і реальність"  https://youtu.be/K6cHus0_6vU

Інтерактивна вправа "Міфи і факти про ВІЛ/СНІД"

 https://learningapps.org/display?v=p44hziutc20

Інтерактивна вправа "Шляхи поширення ВІЛ/СНІД"

https://learningapps.org/display?v=poremnmen20

Веб-квест "Що ти знаєш про ВІЛ/СНІД?"

https://vseosvita.ua/webquest/start?id=234030 листопада 2021 року

Карантинні заходи обмежили нашу мобільність, та все ж ми продовжуємо шукати кращої роботи за кордоном. Шляхи «натоптані», досвід пошуку роботи є, отож і намагаємось виїхати на заробітки. Але чи замислювались ви над тим, наскільки захищеними ми є поза своєю країною? Чи безпечним буде перебування ТАМ?

 В рамках проведення акції "16 днів проти насилля" пропоную вам перевірити свою обізнаність щодо організації безпечного працевлаштування за кордоном. Зробити це дуже просто, варто лише скористатися посиланням та пройти інтерактивний он лайн - квест, розроблений за сприянням Мінсоцполітики, Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні – Агентством ООН з питань міграції у рамках інформаційної кампанії, присвяченої Європейському дню протидії торгівлі людьми. Квест цікавий та пізнавальний, дає змогу виявити прогалини у знаннях з організації безпечного працевлаштування за кордоном.

І це важливо, адже, як свідчить статистика, 97% постраждалих осіб, які звернулися до МОМ у 2020 році, зазнали трудової експлуатації, основними галузями цієї експлуатації було будівництво, виробництво та сільське господарство.

Ось посилання до квесту: https://quest.stoptrafficking.org/

Буду рада, якщо це допоможе убезпечити у подальшому ваше перебування за кордоном. 

Скріни сертифікатів можна виставляти в групі..🙂, а можна і ні 😉.
Нижче ви бачити якого вони вигляду) 
29 листопада 2021 року

Нажаль, 86% свідків домагань у громадських місцях не знають як діяти в таких ситуаціях. Про це свідчать дані дослідження IPSOS проведеного у 8 країнах світу. 

 #Небезмежність - 📸 фотопроєкт, створений за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення, що об’єднав 14 історій жінок з різних міст нашої країни, які зазнали сексуальних домагань у громадських місцях.

«Не без меж» – саме від цього походить назва проєкту, де кожна історія – різна, але усі вони залишили слід у пам'яті героїнь, завдавши непоправної психологічної шкоди. Тріщини на склі, через яке зроблені світлини, символізують порушення особистих меж.

Небажані дотики, обмацування, жарти і натяки, пов'язані із зовнішністю, — це знайомо багатьом жінкам. 42% жінок зазнали стріт-гарасменту — сексуальних домагань у публічних місцях. І майже половина постраждалих не звертається за допомогою чи не намагаються притягнути порушника до відповідальності.

Також можна долучитися і до освітньої програми, щоб розуміти, як поводити себе або як допомогти іншій. Дізнатися більше про освітню програму у попередньому дописі.28 листопада 2021 року

В рамках Акції "16 Днів проти насилля" тест і онлайн-тренінг: Ігнорувати або діяти. Як захистити себе й інших від домагань на вулиці?
26 листопада 2021 року

25 листопада у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок розпочалась Всесвітня акція “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства”. 
Розпочалась акція дуже потужним та пронизливим проектом “Річ у тім”
Сподіваємося, він допоможе тим людям, які страждають від насильства, отримати допомогу. 

Річ у тім, що домашнє насильство часто замовчують. Саме тому Маша Ефросініна та ще 15 відомих людей озвучили реальні історії  насильства, взяті з протоколів поліції ( подивитись всі роліки можна за посиланням:  

Річ у тім, що домашнє насильство може відбуватися зовсім поруч. Саме тому потрібно знати свої права. 

Річ у тім, що ти можеш врятувати чиєсь життя, якщо не залишишся осторонь. Тому так важливо, не бути байдужими. 

Річ у тім, що кривдником можеш бути ти сам і не розуміти цього. Тому потрібно вміти чути свого партнера. 

Не терпіть насильство — звертайтеся по допомогу! 
Номер поліції 102. 
Номер гарячої лінії 15-47. 

26 листопада 2021 року


👍 Уподобай пост, 💬 зазнач у коментарі #Я_за_світ_без_насильства, ⤴️ пошир публікацію на своїй сторінці - якщо хочеш змінити життя на краще❗️
💥 Стартувала Міжнародна кампанія "16 днів проти насильства".
✊  25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
🧡 Долучайся до онлайн-естафети! Заяви про своє бажання зробити світ добрішим і безпечнішим! Передай частинку свого тепла іншим!🤗


25 листопада 2021 року

Інформаційний дайджест до Акції 16 днів проти насилля

✍️Посиланння на пізнавальне ТЕСТУВАННЯ щодо визначення особистого рівня обізнаності та розуміння проявів домашнього насильства, а також видів відповідальності за скоєння такого насильства

Інтерактивні практичні вправи

21 листопада 2021 року

З метою з'ясування рівня обізнаності здобувачів освіти щодо  суспільно-політичних питань задля вдосконалення освітніх програм Міжнародною фундацією виборчих систем та Міністерством освіти та науки України проводиться анонімне опитування. Прошу взяти в ньому участь.


20 листопада 2021 р.


19 листопада 2021 р.


У рамках проведення другого етапу Глобального тижня безпеки дорожнього руху🚌🚶🚵‍♀️ пропоную у доповнення до Національного уроку з безпеки дорожнього руху "Безпечна дорога додому" серію відеолекцій, майстерклассів з "Курс 100" ГО Safety Park Traffic Challenge. Мета - запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги до нюансів правил поведінки на дорогах.


18 листопада 2021 р.


16 листопада 2021 р.

Мультхвилинка до Дня толерантності:


13 листопада 2021 р.


СЬОГОДНІ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ: ІСТОРІЯ СВЯТА ТА ЦІКАВІ ФАКТИ

Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement).

В даному заході брали участь представники Австралії, Канади, Японії, Таїланду, Сінгапуру, Великобританії і США (пізніше до Руху приєдналися й інші країни).

Сама організація «Всесвітній рух доброти» була створена в Японії роком раніше, в 1997-му, і зібрала під свої прапори» однодумців руху доброти з різних країн – волонтерів та добровольців, які з року в рік невпинно діють по всьому світу і своїми справами надихає людей на здійснення добрих вчинків. І сьогодні приєднатися до них можуть всі бажаючі зробити добрий, щирий, благородний вчинок. Тим більше, що основне спілкування учасників Руху відбувається за допомогою інтернету, де на своїх ресурсах вони розповідають про ідеї благих справ і способи їх втілення.

До речі, у Руху є свій офіційний документ – «Декларація доброти», яка говорить: «Ми визнаємо фундаментальну важливість простої людської доброти, як основної умови доставляє задоволення і осмисленого життя, і цим документом проголошуємо створення Всесвітнього руху доброти. Ми будемо прагнути об'єднатися через організації в кожній країні і з допомогою створення всесвітньої мережі, і створити більш добрий і більш повний співчуття світ».

Саме учасники цієї організації і запропонували створити таке чудове свято. Офіційно Всесвітній день Доброти був заснований у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на 3-й конференції Руху доброти.

Не секрет, що в сучасному високотехнологічному і швидкісному світі все частіше людські почуття та моральні якості відходять на другий план, і зокрема – доброти серед нас стало набагато менше – цей факт, на жаль, очевидний. Тому сьогоднішнє свято – ще один привід згадати про такій якості і категорії людських відносин як Доброта і об'єднати існуючі в різних країнах руху за доброту, щоб допомогти людям усвідомити, що робити добро – це зовсім нескладно, а результат у добрих справ і вчинків колосальний.

Ще одна мета Всесвітнього дня Доброти, за словами його засновників, – сприяти об'єднанню різних націй, незважаючи на мовні та культурні відмінності. Адже тільки на основі щиро добрих справ і вчинків можна досягти єдності і взаєморозуміння, зберігши при цьому самобутність і унікальність.

Ще раз скажемо, що творити добрі справи – неймовірно просто, добро не вимірюється грошима, часом – не вимагає багато часу і сил, головне – почати. Навіть просто добра усмішка незнайомій людині – вже здатна творити чудеса, в тому числі й для самої людини, хто це Добро робить. Адже крім того, що добрі справи підвищують всім настрій, вони ще й як не можна краще впливають на самопочуття, підвищують життєвий тонус.

Згідно з дослідженням психологів і лікарів з різних країн, люди, які щодня роблять добрі справи, краще почуваються і фізично, відчувають своє життя більш гармонійним, володіють кращим імунітетом, а значить – вони менше хворіють і довше живуть. І все це навіть підтверджена практичними дослідженнями – коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів і розширюються судини, це веде до правильної роботи серця; мозок виробляє велику кількість ендорфінів (відомих як «гормони задоволення»), які мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Нарешті, чуйність супроводжується душевним підйомом, що межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніну, який регулює настрій.

І як закликають організатори свята, важливо бути добрим не тільки в цей День, але і щодня, причому добрим безмежно і безкорисливо. Адже, якщо чекати подяку (в будь-якому її прояві) за свою доброту, то це вже не справжня Доброта.

До речі, у самого свята за час його існування з'явилися і свої традиції. Так, в День Доброти, крім добрих посмішок і справ, прийнято дарувати знайомим і незнайомим людям квіти (наприклад, у Сінгапурі – маргаритки і гербери). А спеціально для цього Дня французький художник Оріль (Aurele) створив символ – відкрите серце.03 листопада 2021 р.

Всесвітній день зберігання таємниць.

3 листопада відзначається Всесвітній день зберігання таємниці. 


Таємниця – це інформація, яка не підлягає розголошенню та приховується від інших осіб

Яку функцію виконує таємниця з психологічної точки зору?

По-перше, сприяє психологічному розвантаженню автору таємниці, бо особистість має змогу поділитися важливою таємною інформацією із іншими.

По-друге, забезпечує зворотний зв'язок у процесі самопізнання, коли особистість із якою поділилися таємницею висловлює свою точку зору або ставлення відносно таємної інформації.

По-третє, сприяє психологічному зближенню та поглибленню стосунків, формуванню довірливих взаємовідносин. 

Однак, досить часто буває так, що людина, якій ми довіряємо, розголошує наші таємниці і ми замикаємося у собі, починаємо втрачати довіру до світу та оточуючих. Як же розпізнати людину, якій можна довіряти? Така особистість володіє певним набором якостей:

• постійність у власних словах та діях;

• скромність та здатність до співпереживання;

• повага до життєвих принципів та особистісних кордонів оточуючих;

• прагнення до компромісу;

• здатність спокійно себе поводити;

• повага до особистого часу інших;

• вміння бути вдячною;

• відкритість та прямолінійність у спілкуванні;

• здатність проявляти довіру до інших;

• не зацикленість на матеріальних цінностях;

• не бажання включатися до пліток;

• відкритість до нового;

• прагнення зблизитися із вами;

• готовність допомогти та підтримати.

Сподіваюсь, що у вашому житті є люди, яким можна довіритись і які збережуть будь-які ваші таємниці.

Джерело

29 жовтня 2021 р.


В рамках всесвітнього тижня медіаграмотності серія відеоуроків 🤳💻📵 

Медіаграмотність можна назвати сучасною потребою інформаційного суспільства, адже зараз головною цінністю стала інформація, її продукують майже усі користувачі медійного простору.🤔 Контенту стало так багато, що споживачі не встигають його аналізувати.🤷 Серед великої кількості відомостей часто трапляються неправдиві новини, маніпуляції та пропаганда. Новітня навичка – медіаграмотність, покликана до того, щоб навчитися їх відрізняти.👩‍💻☝ 

Заняття спрямовані на розвиток уміння ідентифікувати фейки та протистояти їхнім негативним впливам❗Це важливі навички сьогодення, адже  за даними молодіжного опитування U-Report, лише 14% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію.🙇‍♀️💁 
*«Медіаграмотність – це парасолька від інформаційного дощу, під якою можна сховатися».
28 жовтня 2021 року

Міжнародний день Інтернету — святкується 29 жовтня.

🚀 ГО "Мінзмін" спільно з Міністерство цифрової трансформації України запустили уроки для школярів і онлайн-курс для батьків про приватність дітей в Інтернеті. 

Хто збирає дані дітей в Інтернеті та як їх використовує? Як убезпечити дітей від шахраїв і забезпечити їхню приватність в соціальних мережах?

Переходьте за посиланнями та дізнавайтеся як створити безпечне цифрове середовище.

✅  Уроки для школярів 👉  Моя приватність

Діліться добіркою з друзями та знайомими.


21 жовтня 2021 року

Рекомендації першокурсникам

з адаптації в навчальному закладі 

 
 Вступивши на перший курс будь-якого навчального закладу, людина потрапляє в зовсім нове середовище, в якому потрібно адаптуватися буквально з перших днів навчання. Зазвичай студентські роки - це найяскравіші моменти в житті людини. За ці роки молода людина знаходить своє місце у суспільстві, визначається зі способом життя, отримує спеціальність, яка стане передумовою для майбутньої роботи. Тому дуже важливо з перших днів навчання розпочати жити в потрібному ритмі, а далі відчувати тільки позитивні емоції від прекрасного учнівського життя.

Щоб було легше адаптуватися до нових умов перебування в будь-якому незнайомому місці (місто, училище, гуртожиток, квартира) необхідно:

 Ø Налагодити контакт з оточуючими людьми, з самого початку налаштуватися на комунікабельний лад, побороти всю свою сором’язливість.

Бажано вивчити імена всіх своїх викладачів, обов’язково відвідувати всі уроки, налагодити контакт з одногрупниками/однокурсниками, з деякими з них здружитися по-справжньому.

 Ø Ознайомитися з корпусами Центру, де ви будете вчитися. Походити коридорами, подивитися, як розташовані навчальні кабінети, їдальня, бібліотека і т. д. Цим не варто нехтувати, оскільки найчастіше першокурсники спізнюються на заняття елементарно через те, що не змогли швидко знайти потрібний кабінет або майстерню.

 Ø Як тільки ви заселилися у гуртожиток чи квартиру і познайомилися з сусідами, відразу ж обговоріть з ними правила і порядки, які будуть встановлені у вашій кімнаті. Як будете харчуватися: разом чи окремо? Графік прибирання кімнати, гостьові візити та інше. Надалі це позбавить вас від дрібних сварок і непорозумінь.

 Ø Про те, що перший курс - найважливіший, напевно, ви начулися і не раз. Тому необхідно відразу налаштуватися на робочий лад. На перших етапах навчання виникає враження, що рівень свободи настільки великий, що і вчитися не потрібно зовсім. Ця ілюзія зникає, коли наближається сесія, особливо перша. Слід нагадати, що учні – дорослі люди, і мають бути самостійними і відповідальними. На жаль, про це доводиться нагадувати тим, хто завзято не бажає розлучатися з дитинством. Навчання потрібно, перш за все, вам, і ніхто не буде бігати за вами й просити, щоб ви написали підсумкову контрольну роботу, здали тест, залік або іспит. Більше того, якщо самі вчасно не поквапитесь, то не отримаєте навіть те, що заслуговуєте. Виходити треба з того, що всі проблеми учня - це, насамперед, його власні проблеми, і вже тільки потім це проблеми навчального закладу та викладачів.

 Ø Якщо з самого початку зарекомендувати себе добре, то таким чином учень створює собі імідж на всі подальші роки навчання. Недарма існує стара істина: «Спочатку учень працює на авторитет, а потім авторитет працює на учня». Саме тому слід старанно ставитися до уроків, заліків, семінарів, контрольних робіт. Відвідуйте всі уроки, виконуйте всі завдання. Пропуски та їх накопичення призводить до сумних наслідків, стресів під час сесії, а іноді і відрахування з числа учнів ДНЗ "ЦПТО №1 м. Вінниці".

 Ø Для успішного засвоєння нових знань психологи рекомендують учням ввечері згадувати, що нового вони дізналися за сьогоднішній день, а краще ділитися набутими знаннями з друзями, батьками або хоча б із зошитом. Така гарна звичка (промовляти, осмислювати почуте, виділяти важливе з інформації) допоможе вашому мозку розмістити всі знання по поличках і в потрібний момент швидко їх звідти дістати і продемонструвати.

 Ø Вчитися в нашому навчальному закладі душе цікаво, не так уже й важко, якщо правильно організувати свій час, головне - вловити ритм, за яким працює система. Дуже важливо учню визначитися з новим режимом: скільки часу витрачати на навчання, скільки на вдосконалення своїх здібностей, на відпочинок і дозвілля.

 Ø Найголовніша порада - залишатися собою в будь-яких ситуаціях, навіть найкритичніших. Світ не без добрих людей, і завжди можна знайти людину, яка допоможе мудрою порадою. У нашому навчальному закладі працює практичний психолог та соціальний педагог, які завжди прийдуть вам на допомогу у важкій ситуації.

 Ø  Нагадую що кабінет практичного психолога розташований у навчальному корпусі на другому поверсі у навчальній частині, кабінет соціального педагога – в гуртожитку на першому поверсі.

 Контактний телефон: 0673684064 

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

 ДЛЯ АДАПТАЦІЇ ПЕРШОКУРСНИКІВ


Ø Не порушувати норм та правил поведінки

Ø  Брати активну участь у заходах, які проводяться

Ø  Виконувати рекомендації викладачів щодо навчання

Ø  Співпрацювати з групою та завжди підтримувати один одного

Ø  Регулярно відвідувати заняття

Ø  Стримувати негативні емоції

Ø  Бути впевненим у собі і своїх діях

Ø  Проявляти активність і жити життям навчального закладу

Ø  Не відмовляти у допомозі тим, хто цього потребує

Ø  Бути цілеспрямованим, ставити перед собою чітку мету та досягати її

Ø  Концентрувати свою увагу на навчанні

Ø  Співпрацювати з викладачами та учнями

Ø  Самовдосконалювати свої знання

Ø  Вирішувати всі проблеми з керівниками групи

Ø  Ввічливо та з розумінням ставитись до людей із особливими потребами

Ø  Не боятись пробувати щось нове для себе

Ø  Поважати думку оточуючих

Ø  Відповідати на заняттях

Ø  Намагатись досягти нових та корисних знань

               Радіти кожному дню, проведеному в ДНЗ «ЦПТО №1 м. Вінниці»,

                                            адже цей період –  неповторний!19 жовтня 2021 року16 жовтня 2021 року

Соціальний відеоролик Зупини торгівлю людьми
Соціальний ролік "Життя на продаж"


07 жовтня 2021 року
До Дня психічного здоров'я 10 жовтня

Фільми про психологичне або психиатричне лікування: 

1. Політ над гніздом зозулі / Полет над гнездом кукушки (Реж. Мілош Форман, США, 1975) 

2. Перерване життя / Прерванная жизнь (Реж. Джеймс Мэнгоулд, США, 1999) 

3. У тверезому розумі і при твердої пам'яті / В трезвом уме и твердой памяти / Чистый и трезвый (Реж. Гленн Гордон Кэрон, США, 1988) 

4. 28 днів / 28 дней (Реж. Бетті Томас, США, 2000) 

5. Ножиці / Ножницы (Реж. Фрэнк де Фелита, США, 1991) 

6. Эрос (Реж. Вонг Карвай, Стивен Содерберг, Мікеланджело Антоніоні, Франція-США-Велікобританія, 2004) 

7. Божевільність / Безумство (Реж. Дэвід МакКензи, Велікобританія-Ірландія, 2005) 

8. Містер Джонс / Мистер Джонс (Реж. Майк Фіггіс, США, 1993) 

9. Довірся чоловіку / Доверься мужчине (Реж. Барт Фрейндлих, США, 2005) 

10. Дон Жуан де Марко (Реж. Джереми Ливен, США, 1995) 

11. Неотразимая Марта (Реж. Сандра Неттельбек, Австрия-Германия-Италия-Швейцария, 2001) 

12. Дорога до Веллвілу / Дорога на Веллвил (Реж. Алан Паркер, США, 2004) 

13. Босоніж по бруківці / Босиком по мостовой (Реж. Тіль Швайгер, Германія, 2005) 

14. Чужа помилка / Чужая ошибка (Реж. Карло Вердоне, Італія, 2003) 

15. Опіум: щоденник божевільної / Опиум: Дневник сумасшедшей (Реж. Янош Сас, Германія-США-Венгрія, 2007)) 

16. Лікар Катц / Доктор Катц (мульт. серіал) (США, 1995-2000) 

17. Лікування / Лечение (серіал) (Реж. Родриго Гарсія, США, 2008-2009) 

18. Бути Єрікою / Быть Эрикой (серіал) (Реж. Кріс Грісмер, Канада, 2009) 

19. Доторкнутися до неба / Коснуться неба (Реж. Леонід Горовец, Россія-Україна, 2008) 

20. Небеспечний метод / Опасный метод (Реж. Дэвід Кроненберг, Велікобританія-Германія-Канада-Швейцарія, 2011)


14 вересня 2021 року

01 вересня 2021 року


28 серпня 2021 року

Як подолати адаптаційний стрес першокурснику.

10 правил успішної адаптації

1. Правило 1 – радій усьому, гормони щастя – важлива частина життя людини. Потрібно просто радіти тому, що ти став студентом, це новий шлях у твоїй професії.

2. Правило 2 – вивчай успіх. Починай вивчати успішних людей у своїй професії, їхній шлях і як вони дійшли до вершини.

3. Правило 3 – дружи. Це основна частина адаптації комунікації, починай товаришувати, не бійся говорити про себе і слухати про інших, ставити запитання. Так більше шансів, що знайдеш справжніх друзів, можливо, на все життя.

4. Правило 4 – вивчай місце. Погуляй корпусами свого навчального закладу, дізнайся, де що є, запам'ятай логіку аудиторій і знайди свою. Вийди за межі навчального закладу і погуляй, знайди місця, які тобі сподобаються. Іноді затишне кафе може зняти стрес краще, ніж будь-які слова і таблетки.

5. Правило 5 – плануй. Важлива умова хорошої адаптації – мікрозавдання. Це дасть можливість не розгубитися серед нових завдань та організувати себе для якісного навчання.

6. Правило 6 – фантазуй. Придумай собі, як зробити свій шлях в освіті ще цікавішим, кожну дисципліну розглядай з різних джерел і ракурсів. Це швидко сформує професійну свідомість.

7. Правило 7 – читай словники. Вхід у професію залежить від розуміння професійної мови. Якщо ти будеш 10 хвилин в день читати словник професійних термінів просто як розвагу, ти скоро легко будеш думати як професіонал своєї справи.

8. Правило 8 – бережи здоров'я. Порада банальна, але важлива! Пий вітаміни (стрес знижує імунітет), правильно і збалансовано харчуйся, спи 8 годин, і пий чисту воду, багато гуляй на повітрі. Це найпростіший алгоритм не хворіти від стресу.

9. Правило 9 – розповідай, як твої справи. Дзвони друзям і рідним, розповідай, що вийшло відмінно, що викликало складнощі. Це допоможе тобі проводити міні-аналіз твоєї адаптації.

10. Правило 10 – малюй! У процесі адаптації багато різних почуттів та емоцій. І якщо вони складні, просто малюй їх. Цілком нормально, коли буде страшно, нудно, сумно, і це показник, що ти змінюєш себе і звикаєш до нового. Просто все малюй!


04 серпня 2021 року

🔥 Запрошуємо блогерів-початківців віком від 16 до 19 років з усієї України до участі у тренінгу «Розвиток власного блогу та просування питань здоров’я та захисту прав підлітків»!

🎯 Якщо ти соціально активна(ий) та небайдужа(ий), ведеш власний блог у соціальних мережах із аудиторією 1000+ підписників та бажаєш дізнатися як цікаво просувати корисні теми й до того ж прагнеш знайти друзів-однодумців з усієї України – тобі до нас! 

📝 Заповнюй анкету-заявку учасника
 за посиланням до 12 серпня 2021 року включно та отримай персональне запрошення на тренінг! Увага: кількість місць обмежена.

🗓 Тренінг відбудеться з 25 по 28 серпня у місті Києві. 

📍 Участь у тренінгу є повністю безкоштовною. 

Детальна інформація за посиланням


30 липня 2021 року
З нагоди всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.


23 квітня 2021 року


20 березня 2021 року

В одній країні правив цар-мудрець, і всі з’їжджалися до нього за порадою: як стати щасливим. Один юнак теж приїхав за такою порадою. Проте цар, замість того, щоб відкрити хлопцю рецепт щастя, сказав: «Набери в ложку соняшникової олії й обійди з цією ложкою всі палати мого замку, не проливши ані краплі». Коли юнак повернувся, цар спитав: «Чи сподобались тобі картини в моїй галереї? Чи зацікавили тебе книги в бібліотеці? Які в тебе враження від перських килимів, грецьких ваз, дивовижних квітів і водоспадів?» Проте юнак не помітив нічого, бо стежив за своєю ложкою олії. Тоді цар наказав йому знову пройти всюди з ложкою олії і розповісти про все, що захопить його. Юнак знову обійшов замок і був вражений витворами мистецтва і дарами природи, проте він розлив олію. Так ось, щастя — це бачити всю красу навколишнього світу (природи, мистецтва, людської душі) і не забувати про свою «ложку олії

07 квітня 2021 року

Перегляд кінофільму «Реквієм за мрією»

Жанр: Драма

Тривалість: 101 хв. (з титрами)

Країна: США

Режисер: Даррен Аронофскі 

Актори: Еллен Берстін, Джаред Лето, Дженніфер Коннеллі, Марлон Уайанс.

За однойменним романом Г'юберта Селбі.

Сюжет. Наркотики. Вони руйнують розум, тіло і душу. Чотири життя. Чотири невдачі. Чотири наркомана. Кожен з них намагався вибудувати свій шлях до успіху, але не склалося. І вихід вони знайшли в чотирьох різних видах наркотиків. І незабаром їм відкрилися усі жахи світу наркоманів, прихованого "ІНШОГО" ​​світу.

ІДЕЯ ФІЛЬМУ:

 1. Не проблеми повинні штовхати вас в спину, а вперед вести мрії.

 2. Багато людей здаються на шляху до своєї мрії, тому що їм ніхто не сказав: Я вірю в тебе, у тебе все вийде!

 3. Мрії є у багатьох, але тільки одиниці перетворюють їх в реальність!


Орієнтовні питання для роздумів після перегляду фільму:

 • Вам сподобався фільм чи ні? Чому? Що конкретно сподобалося, що не сподобалося, що зачепило вашу увагу?

 • Хто з героїв фільму мені подобається, а хто ні і чому?

 1. Кому я співчуваю і чому? 

 2. Який стиль спілкування героїв фільму? Як вони вирішують свої проблеми?

 3. Що б я змінив у ситуації і як би я вчинив на місці героя/героїв? Що потрібно для цього зробити? Що б я взяв для себе як зразок для наслідування? Що я вважаю правильним чи неправильним? Хто, по-моєму, має рацію, хто не правий, хто винен і чому?

 4. Чи зустрілося в фільмі для мене щось нове, раніше невідоме? Здійснив я якесь відкриття для себе?

 5. Які емоції викликав фільм? Що мене розсмішило, обрадувало, засмутило, викликало роздратування, розсердило, образило, злякало, відштовхнуло?

 6. Про що цей фільм? Яка основна проблема/конфлікт і як вирішує її режисер?

 7. Чому фільму дано саме таку назву? Як назва розкриває сенс фільму?

 8. Які психологічні, моральні, філософські проблеми порушені у фільмі? Які з них хвилюють мене зараз або хвилювали в минулому?

 9. У фільмі були показані також асоціальні і неприйнятні сцени, такі як: наркоманія, алкоголізм, куріння, злодійство. І ви повинні розуміти, що для всього цього є альтернатива. Яка саме?

 10. Хто несе відповідальність за ваше життя, ваше здоров'я?

 11. Якими якостями повинна володіти людина, щоб зробити усвідомлений вибір?

 12. Хто з героїв, на ваш погляд, був більш успішним у житті?

 13. Чи був у героїв потенціал до втілення своєї мрії. І якщо був, то який, в чому він виражався?

 14. Що для кожного з героїв було успіхом?

 15. Яка мрія була у кожного героя?

 16. Чи отримав кожен герой те, що хотів? Чому?

 17. Хто несе відповідальність у даній ситуації за те, що сталося з кожним з героїв?


01 квітня 2021 року


Жменька сміху - всім на втіху! 🤣

✅Техніка "активного слухання" невідємний елемент ефективного спілкування.

Суть техніки полягає в тому, щоб надавати підтримку партнеру по спілкуванні чи переговорах у розмові. Позитивним «побічним ефектом» часто являється те, що Ви помічаєте багато важливих деталей про свого співрозмовника, чуєте його реальні переживання, а не те, як «Ви собі гадали», які емоції та почуття він чи вона переживає.

При активному слуханні важливо врахувати наступне:
(часто це ще називають етапами АС):

✅Несловесна підтримка співрозмовника.
Контакт очей, «поза слухання», кивки, вираз згоди: «Угу», «Так-так» і т. п.

✅Фрази перенесення відповідальності за висловлення на партнера
Перафраз не працює, якщо в ньому не підкреслюється, хто саме висловив цю думку.

«Ви вважаєте, що …»,

«Отже, Ви говорите, що … »,

« Значить, Ви стверджуєте … »,

« Отже, Ваша думка зводиться до наступного … »,

« Ви висловилися таким чином, що … »,« Ваші слова такі … » І т. п.

✅Формулювання змісту висловлювання
На цьому етапі треба позбутися власних емоцій, оцінок, ніяких «я думаю, що..».

Отримання згоди співрозмовника після інтерпретації його думки

«Я правильно зрозумів?»,

«Це так?»,

«Я нічого не переплутав?».

Можливо, буде потрібно перефразувати сказане перш ще раз, до повного розуміння.

✅Демонстрація свого ставлення до почутого
Підкреслити, що це Ваша думка з приводу почутого. Висловлювати відношення тільки до слів, але не до особистості, що говорить.

Висловлення свого власного судження по суті справи
«Моя думка …»,

«Я вважаю …»,

«Я думаю.» І т. п.

 ✅ Слухайте співбесідника як можна більше, щоб він міг висловити всі свої засмучення. Не спішіть заспокоювати, переконувати чи розвірувати його, особливо не старайтесь логічно доводити, чому цього не можна чи це неможливо. Коли накал переживань спаде, можна буде переходити до переговорів.

   Отже, в наступних розмовах Вам варто максимально прокачати цю техніку спілкування у всіх сферах Вашого життя.

 Підбірка місць, де можна безкоштовно отримати психологічну допомогу онлайн: 

👉 Платформа з безкоштовними консультаціями психологів 
https://tellme.com.ua
👉 Гаряча лінія з профілактики суїцидів
https://lifelineukraine.com/
👉 Гаряча лінія професійної підтримки  "Стоп паніка" безкоштовний багатоканальний номер: 0800 501892
👉 можеш звернутися і до нас. Для цього необхідно заповнити заявку і з тобі зателефонує спеціаліст
https://forms.gle/ukDDgRhCa2nSJueC7

*Ти можеш допомогти
Зроби репост, щоб кожен зміг отримати допомогу вчасно

#MentalHealth
#ПсихічнеЗдоровя

18 березня 2021 року

16 березня 2021 року 
Ознаки аб'юзу.

Чим швидше діагностувати проблему зі здоров’ям, тим легше можна вилікуватися. Таке твердження стосується також і психічного здоров’я, яке залежить від того, у яких стосунках ви знаходитесь.
Пропонуємо вам список ознак аб’юзу. Якщо ви розумієте, що це про вашого партнера – замисліться про можливість зупинити ці стосунки.
 
🔸Аб’юзер ідеалізує партнера на початку стосунків. Занадто багато захоплення, компліменти – і ось ви вже на гачку. Згодом ставлення кардинально змінюється, а постраждала починає страждати.
 
🔸Аб’юзер квапиться. Занадто стрімкий розвиток подій – це бажання якомога швидше підкорити постраждалу  та прив’язати до себе.
 
🔸Аб’юзер контролює. Він починає відстежувати кожен крок, кожен дзвінок та повідомлення, починає обмежувати вас у спілкуванні з друзями та близькими.
 
🔸Аб’юзер має залежності. Йдеться про зловживання алкоголем чи наркотичними речовинами.
 
🔸Аб’юзер має подвійні стандарти. Тобто він має на щось право, а ви – ні.
 
🔸Аб’юзер не виконує обіцянок. Ви починаєте розуміти, що взагалі не можете покластися на партнера.
 
🔸Аб’юзер перекладає відповідальність. Партнер звинувачує в усьому вас, навіть якщо його вина зрозуміла навіть маленькій дитині.
 
🔸Аб’юзер погрожує. Поведінка партнера лякає: він може кидати речі, штовхати, ображати словами, його не турбує, що вас це лякає.
 
🔸Аб’юзер в колі інших – інший. Так, він чудово маскується і може здаватися ідеальним іншим. А наодинці з вами він вмить перетворюється на кривдника.
 
🔸Аб’юзер влаштовує емоційні гойдалки. Від «дуже добре» до «дуже погано» - мить. І вам складно зрозуміти, від чого це залежить, але ви відчуваєте, що ці зльоти та падіння впливають на ваш стан.
 
🔸Аб’юзер маніпулює та змінює реальність. Партнер переконує, що це ви «не розумієте», «не пам’ятаєте» й інше.
 
Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся до Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, телефонуйте 116 123 (безкоштовно з мобільних номерів по всій території України).

12 березня 2021 року23 лютого 2021 року 
Школа платіжної грамотності.

Для поглиблення знань підлітків щодо сфери фінансової грамотності, безготівкових рахунків та правил безпечних онлайн-платежів компанія Mastercard у співпраці з Асоціацією «ЄМА» та за підтримки Міністерства освіти і науки України представила освітній вебсеріал «Фінансовий SkillUp. Школа платіжної грамотності». 

«Для якісної практичної реалізації компетентнісного підходу в навчанні старшокласників варто враховувати те що їм потрібно. Після перегляду підлітками вебсеріалу важливий результат – успішний досвід, який школярі можуть використати під час безготівкового способу життя», – зазначила заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова. 

Вебсеріал складається із п’яти серій по 5-8 хвилин за такими темами: 

👉 Моя перша платіжна картка (частина 1 і 2), 
👉 Сучасні платіжні інструменти, 
👉 Оплати в інтернеті,
👉 Безпечний геймінг.

Відео вже доступні у спеціальному розділі на сайті компанії Mastercard bit.ly/3krLRux та YouTube-каналі bit.ly/3dI0rwm, а також на офіційному сайті МОН bit.ly/3dFZi8K.

Докладніше: bit.ly/2P6RSkz

#ЗагальнаСередняОсвіта #ФінансоваГрамотність

17 лютого 2021 року  Твори добро, бро!
Віддай людині крихітку себе.
За це душа поповнюється світлом.

Ліна Костенко

Сьогодні у всьому світі відзначають День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day). Вперше його запровадили в американському місті Денвері ще 1995-го, проте з кожним роком це свято набуває все більшої популярності та заохочує всіх робити спонтанні добрі справи. 

У більшості культур вважається, що доброта — це акт виявлення турботи про інших, близьких та незнайомих людей без очікування на те ж саме у відповідь. Проте піклуючись про інших, ми зокрема піклуємося й про себе.

Дослідження показують, що добрі справи і допомога іншим мають безліч переваг для психічного та фізичного здоров’я: впливають на центри задоволення у мозку, підвищуючи рівень серотоніну та дофаміну, зменшують тривожністьстрес, і запалення.

Добрі справи у вигляді волонтерства також допомагають залишатися соціально активними та долати самотність. Зараз ведуться дискусії, чи важливо включати волонтерські активності в програму громадського здоров‘я, аби в цілому покращити здоров‘я населення. 

Долучитися до відзначення Дня спонтанного прояву доброти дуже просто. Це можна зробити на сайті Фонду “Random Acts of Kindness”, міжнародної некомерційної організації, яка запровадила це свято. 

А можна зробити уже зараз — порадувати інших людей і допомогти їм відчути себе щасливішими. Посміхніться незнайомцю на зупинці, подякуйте водієві громадського транспорту за безпечну поїздку чи напишіть лист підтримки чи висловлення вдячності тому, хто опинився у скрутній ситуації.

Ви також можете долучитися до волонтерської організації, що допомагає військовим, пригостити бездомного гарячим чаєм чи оплатити продукти бабусі чи дідусеві, що стоять з вами поруч на касі, зателефонувати самотньому родичеві, з яким ви давно не спілкувалися, або сказати близькій людині наскільки важливою вона для вас є.

Спонтанні добрі вчинки можна робити не лише сьогодні, а усі 365 днів на рік. Проявіть фантазію і не соромтеся робити світ кращим.

Джерело

Ось список із 50 добрих справ, які допоможуть тобі зробити світ трохи кращим.

 • Подивись фільм разом із сім'єю
 • Приготуй печиво та пригости колег
 • Зроби комплімент другу або подрузі
 • Приготуй гарячий шоколад для всієї родини
 • Підвези сусіда до роботи чи метро
 • Подзвони своїм бабусям та дідусям
 • Підпиши листівки для сім'ї та друзів
 • Похвали людину, яка на це заслуговує
 • Допоможи приготувати вечерю для родини
 • Здійсни мрію близької людини
 • Обійми батьків
 • Зроби несподіваний подарунок
 • Запроси друга на обід
 • Підніми сміття
 • Погодуй пташок у парку
 • Купи термочашку
 • Вимикай воду, коли чистиш зуби
 • Купи електронну версію книги замість друкованої
 • Ходи до магазинів із еко-торбинкою
 • Відсортуй дома сміття та сдай вторсировину до пунктів прийому
 • Вимикай світло, коли виходиш із кімнати
 • Відмовся від непотрібних покупок
 • Постав у під'їзді контейнер для батарейок
 • Не бери пластикові кришечки та трубочки у кав'ярнях
 • Даруй рослини у горщиках, а не зрізані квіти
 • Пригости когось шоколадом
 • Подякуй бариста
 • Пропусти людину у черзі
 • Допоможи нести важкі пакети до машини
 • Переведи через дорогу дитину
 • Потримай двері старенькому
 • Посміхнись
 • Залиш добру записку у бібліотечній книзі
 • Напиши гарний відгук у книзі відгуків та пропозицій
 • Поступися місцем у транспорті
 • Побажай консьєржу гарного дня
 • Дай грошей вуличному музиканту
 • Купи "підвішену" каву
 • Стань донором крові
 • Купи безхатченку їжі
 • Почитай книгу дітям у лікарні
 • Нагодуй людей похилого віку
 • Купи корм для тварин та відвези його в притулок
 • Купи овочів та фруктів дітям
 • Стань наставником для дитини з дитячого будинку
 • Віддай непотрібні речі тому, кому вони необхідні
 • Візьми додому тварину із притулку
 • Оплати частину ліків хворої дитини
 • Подякуй мамі за піклування
 • Тримай свої думки та оселю чистими
 1. Джерело

15 лютого 2021 року

ЗНО 2021: змінилися правила

Правила складання зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році змінилися. Тепер можна складати п’ять предметів, чотири з яких – обов’язкові. Є окремо українська мова, окремо – українська мова та література, та два рівні складності для математики. Про це розповіла Яніна Тимошенко, директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернігівської міськради в програмі «Сьогодні. Головне».

1 лютого починається реєстрація на ЗНО. Яніна Тимошенко говорить, процедура ніяк не змінилася. Випускники цього року можуть сформувати реєстраційну картку самостійно (на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти), або попросити допомоги у вчителів. Повний пакет документів надсилає безпосередньо школа до Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.

ДПА ТА ЗНО: ПРЕДМЕТИ ДО СКЛАДАННЯ

Є окремо державна підсумкова атестація (ДПА), є окремо зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО).

Щодо ДПА

«Раніше було три предмети, зараз додалася обов’язкова математика, тобто в нас є чотири предмети. ДПА відбувається у формі ЗНО на базі визначених пунктів. Обов’язкові предмети ДПА: українська мова, математика, третій предмет за вибором – або історія України, або іноземна мова, четвертий – будь-який предмет, який учасник ще не обрав з переліку тих, які винесені на ЗНО», каже Яніна Тимошенко.

На ЗНО в попередні роки абітурієнти складали чотири предмети. Тепер - п’ять.

«Додалася обов’язкова математика. Абітурієнту вона може бути не обов’язково потрібна для вступу, але складати він її має. Тепер у сертифікаті можна обрати до п’яти предметів, вже за визначенням самого абітурієнта, які він хоче».

Коли абітурієнт складе ЗНО, то з цих предметів буде й оцінка за ДПА, й оцінка за ЗНО. Українська мова є обов’язковою і для ЗНО, і для ДПА. Вона потрібна і для того, щоб закінчити школу, і щоб вступити до вишу.

«Так само, часто абітурієнтам потрібна і математика, й історія, й іноземна мова. Але може скластися так, що він вже вибрав ці чотири предмети для ДПА, і якщо йому до вищого закладу ще потрібна, наприклад, фізика, то, якби було чотири предмети для ЗНО, фізику він би вже не міг обрати, тому що не було б куди. А тепер додали цей п’ятий предмет, щоб діти могли дивитися, які їм предмети потрібні саме для вступу, і цей п’ятий предмет дає більшу свободу абітурієнту, щоб він міг більше варіювати предметів, і в нього були більші можливості для вибору на вступ».

Доплати за п’ятий предмет немає – все безкоштовно.

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році заплановано на такі дати:

21 травня – хімія;

24 травня – іспанська, німецька та французька мови;

25 травня – англійська мова;

28 травня – математика;

1 червня – українська мова та українська мова і література;

4 червня – історія України;

7 червня – фізика;

10 червня – біологія;

15 червня – географія;

Графік подаємо згідно з інформацією Українського центру оцінювання якості освіти.

Дати остаточні, але, за словами Яніни Тимошенко, міністром освіти й науки було заявлено, що, якщо епідеміологічна ситуація буде погіршуватися, в березні на засіданні Уряду розглядатимуть різні варіанти. Але проведення тестування точно не відмінять.

ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ТЕСТИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Відбуватимуться вони в один день. Тестування з мови триватиме 150 хвилин, з мови й літератури – 210.

Для тих спеціальностей, де потрібне знання мови й літератури, не змінилося нічого – треба обирати тест з української мови й літератури і складати весь тест цілком. Якщо ж абітурієнт вибрав якийсь фізико-математичний напрямок чи хіміко-біологічний, то він може обрати собі тест саме з української мови.

Тест з української мови містить лише завдання з мови. Його обирають для спеціальностей, які не є гуманітарними і для складання ДПА в школі.

ЩО ТАКЕ СУБТЕСТ

Якщо абітурієнт обирає українську мову та літературу, там є певна кількість завдань з мови. Це називається субтест з української мови – цей результат можна окремо в великому тесті зарахувати як українську мову. Якщо абітурієнт виконує всі тести з мови і літератури, то він може цей результат використати для вступу на гуманітарні спеціальності.

«Субтест: з 25 по 63 запитання і 67 запитання у великому тесті – це запитання з української мови, а все інше – запитання з літератури. При реєстрації ви можете вказати, що вам треба окремо винести рівень 200 балів з української мови, окремо – з української мови та літератури. І окремо виноситься мова для ДПА в шкалі 12 балів».

Перше, що треба зробити, це відкрити умови вступу до закладу вищої освіти, вибрати ті спеціальності, які тобі потрібні й поживитися, що там пишеться, якщо це тест з української мови , то ти можеш не обирати літературу.

МАТЕМАТИКА

У математиці теж ввели два рівні: стандарту і профільний.

«У нас в старшій школі є профільний рівень, є класи математичного профілю, у них більше годин на вивчення математики. Учні, які закінчують 11-й клас за цим профілем, можуть вибрати математику лише профільного рівня. Навіть якщо вона їм не потрібна для вступу, для складання ДПА вони мають обрати профільний рівень».

Учень школи з поглибленим вивченням математики не матиме вибору: профільний рівень чи рівень стандарту.

«У вересні ми заповнюємо спеціальний сервіс на сайті Київського регіонального центру, де зазначаємо, в яких школах і які класи мають профіль. Це дуже відповідальна робота, ми її куруємо, там помилки бути не може. Коли учень обирає, що він вчиться, наприклад, у школі № 12 (загальноосвітня спеціалізована фізико-математичного профілю №12 м. Чернігова – ред.), в нього вже не буде вибору. Йому автоматично проставиться математика профільного рівня. І ДПА в нього буде саме з профільного рівня, оскільки він закінчував саме такий клас».

І є математика другого рівня – стандарт, для всіх інших учнів, які закінчували школу за іншим будь-яким профілем.

«Але рівень стандарту буде визначати лише оцінку від 1 до 12 балів, тобто оцінку для ДПА. Всі ті, хто планують вступати до закладу вищої освіти з математичним профілем, для них – шлях лише через профільний рівень з ЗНО».

Для ЗНО з математики рівня стандарт буде відведено 150 хвилин, для профільного рівня – 210 хвилин.

ТРЕТІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПРЕДМЕТ ЗНО

Історія України або іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська).

«Але є певний нюанс – учень не може обрати тут мову, яку він не вивчав під час навчання у школі. Наприклад, у школі № 1 (спеціалізована загальноосвітня середня школа №1 з поглибленим вивченням іноземних мов м. Чернігова – ред.) вивчають англійську, французьку і німецьку. Учні цієї школи іспанську обрати не можуть».

Четвертий обов’язковий тест ДПА учні можуть обрати серед тих, які винесені на ЗНО.


14 лютого 2021 року

🥰З 11 по 17 лютого в кінотеатрі «Родина», який знаходиться в центрі міста, показуватимуть короткометражне кіно🎥  

Усі фільми про... кохання💜, адже показ присвячений до Дня Святого Валентина. Це може бути ідеальним варіантом для побачення.

Зокрема, запрошують переглянути короткометражні романтичні історії на будь-який смак і колір💕, які зададуть гарний настрій і допоможуть прекрасно провести час⏰  

💰Вартість квитків: дорослий  —  від 50 грн🎉 Забронювати квитки можна за тел. 068 670 40 69, 0432 67 04 53.


12 лютого 2021 року 💑💖👫

38 жорстких істин про реальні стосунки. Не чекайте неможливого.


11 лютого 2021року 💑💖👫

Кінотерапія: Одна любов на все життя: 5 незвичайних фільмів до 14 лютого.


10 лютого 2021 року💑💖👫

36 запитань, які призводять до кохання.


09 лютого 2021 року 💖💖💖

У нашому суспільстві поширена думка, що саме хлопець повинен проявити ініціативу в знайомстві. Що ж робити, якщо ВІН дуже подобається, але при цьому зовсім не зрозуміло, взаємно це по відношенню до тебе чи ні? Як привернути увагу хлопця і познайомитися ближче?

Розвідка через соціальні мережі

Якщо в реальному житті підійти та познайомитися – завдання, що під силу лише Жанні Д’Арк, то у соціальних мережах все простіше. Правило шести рукостискань існує, а це означає, що у вас точно мають бути спільні знайомі, через яких можна знайти його сторінку. Постав лайк на одній-двох його фотографіях, додай у друзі, або навіть напиши щось банальне, а-ля: «Привіт? Як ти / навчання / тренування? ». І не варто боятися, що він одразу ж здогадається про твою симпатію. Звичайне спілкування в Інтернеті ще нікого ні до чого не зобов’язує.

Якщо ти помічаєш, що він охоче відповідає на твої повідомлення, підтримує розмову і задає зустрічні питання – велика ймовірність, що ти теж йому подобаєшся! Але запрошення на побачення залиш за хлопцем – нехай у нього буде можливість зробити свій внесок у ваші стосунки. Якщо ж він уникає розмов і ти відчуваєш тільки холод з його боку – не поспішай засмучуватися. Краще нехай це з’ясується зараз, аніж тоді, коли він сподобається тобі ще більше.

Таємнича незнайомка

Якщо ви офіційно не знайомі, але часто зустрічаєтеся в одному й тому ж супермаркеті або кафе – це збільшує шанси на знайомство. Сядь за столик поруч або попроси його дістати щось з верхніх поличок у вашому (вже майже спільному) магазині. А можна зробити це ще романтичніше: пограй у таємничу незнайомку – напиши на папірчику свій номер та залиш на столику (або поклади непомітно у капюшон його куртки). Але зважай на те, що він може бути зайнятий іншою дівчиною, або просто не зацікавлений у спілкуванні. Такий спосіб може призвести до гарного результату, якщо ти помічаєш, що він теж звертає на тебе увагу, але з якихось причин соромиться зробити перший крок.

Допоможи мені

З’ясуй (за допомогою тих же соцмереж) де на справді він відчуває себе справжнім профі, а потім попроси його про допомогу. Можливо, він ідеально знає біологію, а у тебе якраз виникли проблеми з розумінням якоїсь теми. Або він прекрасно грає на гітарі, а ти якраз мрієш навчитися грати на цьому  інструменті. У будь-якому випадку – дій! Так ти не тільки проведеш із ним час, але і даш йому можливість відчути себе значущим, майже супергероєм!

Метод переговорів

Якщо ви спілкуєтеся в одній компанії або хтось із твоїх друзів добре знає його оточення – можеш попросити своїх знайомих дізнатися про його ставлення до тебе. Але це має бути зроблено ніби ненавмисне, дипломатично, а не «в лоб». Краще попроси розвідати про це свою кращу подругу, яка спробує «провести розвідку» максимально акуратно. Так ти дізнаєшся про свої шанси, а також про те, чи вільне його серце на даний момент. І тоді зможеш розробити план вашого зближення. А друзі вам в цьому допоможуть!

Привітність і відкритість

Проаналізуй свою поведінку в ті моменти, коли ви потенційно можете зустрітися. Якщо ти сірою мишкою забиваєшся в куток та робиш байдуже обличчя – він буде думати, що не цікавий тобі, й тому навряд чи наважиться підійти та познайомитися.

Не найкращим є й варіант коли ти стоїш з подружками, шепочеш про щось їм на вушко та смієшся – йому буде точно ніяково підходити та пропонувати своє спілкування.

Поводься відкрито і щиро. Усміхнись йому, якщо бачиш, що він дивиться на тебе, й не варто при цьому одразу ж ховатися у натовпі. Так він зрозуміє, що ти теж звертаєш на нього увагу – це додасть йому впевненості діяти далі.

Є чудова притча про те, що чоловіка і жінку розділяють 20 кроків. Вона має зробити свої 10 кроків і зупинитися. Якщо він не зустрів її там, їй доведеться робити одинадцятий, дванадцятий, тринадцятий та усі інші кроки за нього. А насправді кожен просто має зробити свої 10 кроків.

Це ми про те, що не страшно показати свою симпатію, написати або в чомусь проявити ініціативу. Головне – не перетворити це у нав’язування і не будувати ваші стосунки за принципом гри в одні ворота.

Укладачка статті – Вертола Світлана.


📢 09 лютого 2021 До дня безпеки в інтернет

Базові поради для безпечного користування інтернетом. Одразу зауважимо, що універсальних рецептів не існує. До теми цифрової безпеки бажано підходити комплексно: оцінювати свої активи, ризики, ймовірності втрати даних чи доступу до них, можливі наслідки. І діяти відповідно.  

Але так як значна частина нашого життя проходить онлайн, нижче ми пропонуємо 10 порад, які точно не зашкодять.

🖖Ці рекомендації підготували для вас небайдужі Мріємо та діємо America House Kyiv  та проєкт "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність". 

Вперед до безпечного інтернет-серфінгу! 

#SID2021 #SaferInternetDay #ДеньБезпечногоІнтернету 2021


05 лютого 2021

Дистанційне навчання без стресу.


05 лютого 2021 

Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби з ненормативною лексикою. 🤭

Лихослів’я існує з давніх-давен у багатьох народів. Словесна агресія – це, по суті, замінник фізичної агресії. 


🤔 Про цікаве: кажуть що перша людина, яка метнула лайливе слово замість каменя, була творцем цивілізації.

🤔 Про можливе: мовознавці зазначають, що повністю викоренити лихослів’я з мови неможливо, проте відучити від лайки конкретну людину є цілком реальним.

🤔 Про альтернативу: експерти пропонують замінювати ненормативну лексику менш вульгарними словами, які вживаються в літературній мові.

Хай там як, а сьогодні саме той день, коли про це варто поговорити.

#календар #щоденник #нещоденник #щоденникнещоденник #всеосвіта #ненормативналексика

19 січня 2021 року

 Все про темперамент.


Темперамент – сукупність вроджених індивідуально-психологічних властивостей, що виявляються у силі, напруженості, швидкості та врівноваженості нервових процесів.

За методикою Айзенка можна визначити свій темперамент. Методика містить 2 шкали: екстраверсія - інтроверсія, нейротизм (стабільний , нестабільний)

Психологічні ознаки темпераменту за Айзенком.

Екстраверсія-інтроверсія – спрямованості особистості на світ зовнішніх об’єктів або на явища її особистого суб’єктивного світу.

Інтровертивний тип темпераменту (від 0 до 10)  спокійний, сором’язливий, інтроспективний. Він надає перевагу книжці перед спілкуванням з людьми. Стриманий, віддалений від інших, окрім близьких  людей. Планує свої дії заздалегідь, не має довіри до раптових потягів. Серйозно ставиться до прийняття рішень, любить у всьому порядок, контролює свої почуття, рідко робить агресивні вчинки, “не виходить з себе”. На інтроверта можна покластися, він цінує етичні норми, хоча за характером дещо песимістичний. Важко переживає зауваження, поразки.

Екстравертивний тип темпераменту(від 14 до 24)  веселий, комунікабельний, прагне до збудження, ризику, діє під впливом моменту, є імпульсивним. Екстраверт любить різни жарти, не лізе, як кажуть, по слово до кишені, безтурботний, доброзичливий, має тенденцію до агресії, запальний. Його емоції і почуття строго не контрольовані, тому на екстраверта не завжди можна покластися.

Амбівертивний тип темпераменту (від 10 до 14)  Змішаний тип. В залежності від внутрішнього стану та від зовнішніх обставин може проявляти себе як інтроверт, або як екстраверт.

Невротизм –  стабільність чи нестабільність нервової системи

Стабільний (від 0 до 10)

Нормостенік (від 10 до 14)в залежності від внутрішнього стану та від зовнішніх обставин можуть проявляти себе як емоційно стабільними так й нестабільними у своїх емоціях

Нестабільний (від 14 до 24) тип характеризується емоційно несталою сферою особистості, люди цієї групи вирізняються нестабільністю, легко збуджуються. Їм притаманна часта зміна настроїв, чутливість, примхливість, схильність до песимізму, нерішучість.

В залежності від кількості набраних балів по шкалах екстравертивності та нейротизму опитуваний  «попадає» в один з 4 секторів діаграми (наприклад, якщо опитуваний набрав 17 балів по шкалі інтро- екстраверсія та 16 балів по шкалі нейротизму, то перетин відповідних координат попадає в  сектор, що відповідає темпераменту –  холерик.

Коло Айзенка

 Сангвінік має сильний, урівноважений, рухливий тип нервової системи. швидко пристосовується до нових умов, швидко сходиться з людьми, товариський. Почуття легко виникають і змінюються, емоційні переживання, як правило, неглибокі. Міміка багата, рухлива, виразна. Дещо непосидючий, вимагає нових вражень, недостатньо регулює свої імпульси, не вміє суворо дотримуватись виробленого розпорядку життя, системи у роботі. У зв’язку з цим не може успішно виконувати справи, що вимагають рівної затрати сил, тривалої і методичної напруги, посидючості, сталості уваги, терпіння. За відсутності серйозних цілей, глибоких думок, творчої діяльності виробляються поверховість і мінливість.

Холерик має сильну, але неврівноважену нервову систему, вирізняється підвищеною збудливістю, дії переривисті. Йому властиві різкість і поривчастість рухів, сила, імпульсивність, яскрава виразність емоційних переживань. Внаслідок неврівноваженості, захопившись справою, схильний діяти з усіх сил, виснажуватись більше, ніж слід, але часто будь-яка дрібниця може звести все нанівець. Маючи суспільні інтереси, така людина виявляє темперамент у ініціативності, енергійності, принциповості. За відсутності духовного життя холеричний темперамент часто виявляється у дратівливості, аффективності, нестриманості, запальності, нездатності до самоконтролю за напружених обставин.

Флегматик має сильну, врівноважену, але інертну нервову систему. характеризується порівняно низьким рівнем активності в поведінці, нові форми якої виробляються поступово, але є стійкими. Поступливий та спокійний у діях, міміці і мові, вирізняється рівністю, постійністю, глибиною почуттів і настроїв. Він наполегливий та впертий “працівник життя”, він рідко “зривається”, не схильний до афектів, розрахувавши власні сили, доводить справу до кінця, рівний у відносинах, в міру товариський, не любить говорити зайвого. Економить сили. Залежно від умов в одних випадках флегматик може характеризуватись “позитивними” рисами – витримкою, глибиною думок, сталістю, ґрунтовністю, в інших – млявістю, байдужістю до оточуючого, лінощами, бідністю і слабкістю емоцій, схильністю до виконання одних лише звичних дій.

Меланхолік вирізняється загальною слабкістю нервової системи. У меланхоліка реакція часто не відповідає силі подразника, наявна глибина і сталість почуттів при слабкому їх вираженні. Йому важко довго на чомусь зосереджуватись.  Особливістю цього типу є швидкий розвиток позамежного гальмування під дією навіть помірних за силою подразників. Сильні впливи часто викликають у меланхоліка тривалу гальмівну реакцію (опускаються руки). Йому властиві стриманість та приглушеність моторики і мови, сором’язливість і боязкість, нерішучість. В нормальних умовах меланхолік – людина глибока, змістовна, може бути хорошим працівником, успішно вирішувати життєві завдання. За несприятливих умов може перетворитись на замкнену, боязку, тривожну, раниму людину, схильну до важких внутрішніх переживань таких життєвих обставин, які на те не заслуговують. Такі люди намагаються ізолювати себе від життя з його хвилюванням, уникають товариства, бояться будь-якої відповідальності.

Увага запитання: Хто з них хто за типом темпераменту?


А в мультфільмі "Вінні і усі-усі-усі" впізнаєте холерика, сангвініка, меланхоліка і флегматика? 18 січня 2021 року


16 січня 2021 року


10 грудня 2020 року

Онлайн урок "Знаю права і змінюю світ" https://youtu.be/J0R_xysx5Yo


03 грудня 2020 року До Міжнародного дня людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня в Україні відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який був встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року.

Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Переглянути підбірку мультфільмів, які навчать нас толерантно ставитися до особливих дітей можна тут: 

Підбірка фестивальних короткометражних фільмів про інклюзію


01 грудня 2020 року


 До1 грудня – Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом та Дня солідарності з ВІЛ-інфікованими людьми проходимо тест на обізнаність про шляхи передачі ВІЛ/СНІД за покликанням Шляхи передачи ВІЛ


07 грудня 2020 року Інтерактив для запобігання торгівлі людьми

 Основне завдання акції "16 днів протидії насиллю" - привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.

Так вот, пропонуємо вам інтерактивну гру- тест "Правда чи фейк про торгівлю людьми"

https://vseosvita.ua/library/interaktivna-gra-test-pravda-ci-fejk-pro-torgivlu-ludmi-367465.html


 27 листопада 2020 року Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Сьогодні, в рамках всеукраїнської акції "16 днів проти насильства", хотіла б поговорити про ще один прояв гендерно зумовленого насильства - сексуальні домагання у публічних місцях.

Небажані дотики, обмацування, жарти і натяки, пов'язані із зовнішністю — це, на жаль, знайомо багатьом жінкам.

Насправді, проблеми домашнього насильства і сексуальних домагань на вулиці досить схожі – їх прояви часто сприймаються як норма,  свідки не знають чи не наважуються допомогти, а суспільство звертається до віктимблеймінгу (тобто "сама винна"), що є вкрай неприпустимо.

Пропоную познайомитися з фотопроєктом «Небезмежність» – 14 світлин та історій жінок із різних українських міст, які зазнали сексуальних домагань у громадських місцях. Проєкт прагне не тільки привернути увагу до цієї проблеми, але й підвищити рівень розпізнавання та розповісти як діяти.

Кожна історія – різна, але є дещо спільне. Усі вони залишили слід у пам'яті героїнь, завдавши непоправної психологічної шкоди. Тріщини на склі, через яке зроблені світлини, символізують порушення особистих меж.

Переглянути світлини, прочитати історії героїнь та дізнатися як діяти тут: #Небезмежність 

Фотопроєкт створено у рамках інформаційної кампанії Розірви коло за підтримки British Embassy Kyiv. Партнери: L'Oréal Group, ТЦ GLOBUS. Медіапартнер: bit.ua. Фотограф: Валентин Кузан, The Gate Agency.

 

26 листопада 2020 року Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

В рамках всесвітньої акції "16 днів проти насильства" соціально- психологічна служба ДНЗ "ЦПТО √1 м. Вінниці" пропонує познайомитися з #ВсеНеДляДому – соціальний проєкт у вигляді онлайн-магазину з товарами, які ви, утім, не захочете купувати. Чому? Тому що всі ці речі символізують стереотипи, що й досі сприяють домашньому насильству.

Сайт створено Amnesty International Ukraine.

❗️Ми звикли асоціювати дім із затишком, безпекою та любов’ю. Утім, щороку близько 1,1 мільйона жінок в Україні потерпають від фізичного й сексуального насильства та психологічного тиску саме в сім’ї. Для них та їхніх дітей дім перетворився на місце сліз і болю.

Ми хочемо зупинити і виправити цю ситуацію. Але зробити це можна лише спільними зусиллями. Саме тому  створено проєкт «Все не для дому», який можна знайти за посиланням 👇

На сайті є не лише детальна інформація про те, яким буває насильство і як його розпізнати.  Також підготовлені детальні інструкції з алгоритмами дій щодо того, як у ситуації домашнього насильства діяти свідкам, постраждалим та що має й може робити поліція.

ВСЕ НЕ ДЛЯ ДОМУ: речі, яким не місце у твоєму житті


25 листопада 2020 року Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Сьогодні стартувала щорічна Всесвітня акція “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства”.

Із цієї нагоди за ініціативою МВС України  та міжнародних партнерів відкрито виставку "Річ у тім".

💬 Річ у тім, що домашнє насильство часто замовчують.

💬 Річ у тім, що домашнє насильство може відбуватися зовсім поруч.

💬 Річ у тім, що предметом домашнього насильства може стати будь що

💬 Річ у тім, що страждати від домашнього насильства можуть ті, кого ти знаєш.

💬 Річ у тім, що більше 150 000 звернень, пов’язаних із домашнім насильством, надходить до Національної поліції щороку.

💬 Річ у тім, що запобігти домашньому насильству можна – потрібно просто звернутися за допомогою.

Виставка складається із 16 невеликих предметів, які так чи інакше пов’язані з реальними кейсами домашнього насильства. 

Найжахливіше в домашньому насильстві - це буденність. Те, що трагедія може розгортатися у сусідів через стіну. А його інструментом можуть виступати звичайні речі, які є в кожному будинку.

Переглядайте онлайн-виставку, яка створена в рамках кампанії "Розірви коло" тут: https://richutim.rozirvykolo.org/

У Києві експозицію уже можна побачити на Михайлівській площі.

Майже кожна 2-а жінка в Україні зазнавала сексуальних домагань на вулиці 😞 І лише у 27% випадків хтось втрутився допомогти. Як діяти, якщо ви стали свідком/-ю домагань? 5 важливих порад 👇

1⃣ Якщо ви почуваєтесь у достатній безпеці, безпосередньо слід втрутитися в ситуацію. Ви можете почати розмовляти з кривдником та попередити, що ви знаєте про домагання з його сторони.

2⃣ Розмовляйте з кривдником відверто, чесно та з повагою. Варто наголосити йому, що така поведінка є неприпустимою.

3⃣ Створіть відволікаючий фактор. Підійдіть до кривдника і запитайте, як знайти конкретний номер будинку, вулицю, автобусну зупинку або зіграйте роль знайомої/-го, підійдіть до постраждалої, розпочавши розмову з нею.

4⃣ Не дійте наодинці, краще заручитися підтримкою інших, щоб зупинити неправомірну поведінку.

5⃣ Якщо ви не можете діяти цієї миті та вжити необхідних попереджувальних заходів, запитайте у постраждалої про її самопочуття та чи потребує вона допомоги.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3233255380119709&id=787290028049602&sfnsn=mo

"Таемниці - серія відео для дітей щодо правил захисту себе... про


24 листопада 2020 року Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"


Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з нагоди відзначення 25 листопада - Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня - Всесвітнього дня боротьби із СНІДом; 2 грудня - Міжнародного дня боротьби за скасування рабства; 6 грудня - річниці з дня «Монреальської різанини»; 10 грудня - Міжнародного дня прав людини.

Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищевказаних днів, доступні за посиланнями, а саме:

1. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

1) Захист дітей онлайн https://vimeo.com/464178591;

2) Сексуальний шантаж https://vimeo.com/464179613

3) Секстинг https://vimeo.com/464177511;

4) Секс-чатинг https://vimeo.com/464176581;

5) Грумінг https://vimeo.com/464181532;

6) Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти  https://vimeo.com/464180697.

2. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті. Ролик доступний за посиланням http://vimeo.com/477933967.

3. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри. Ролик доступний за посиланням http://vimeo.com/292080839.

4. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді. Буклет доступний за посиланням http://rm.coe.int/leam-about-your-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2.

Всі вищевказані та інші матеріали Проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraine в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання».

Лист Міністерства освіти і науки України від 17.11.2020 №6/1379-20 "Щодо Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства та Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»"20 листопада 2020 року До всесвітнього Дня дитини

Конвенція ООН про права дитини.


18 листопада 2020 року Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. 


У 2020 році, який ми прожили онлайн, Рада Європи зосередилася на темі безпеки дітей в мережі. Особливий акцент – на контенті із сексуальним змістом, який діти створюють самостійно.  

З цієї нагоди закликаємо: проведіть 18 листопада з нами і #НавчітьДитинуЗахищатися! Адже знання –  головна запорука до усвідомленої поведінки в мережі.

Приєднуйтеся до нас і розповсюджуйте знання, що рятують дітей: https://childfund.org.ua/novyny/18-listopada-evropejskij-den-zakhistu-ditej-vid-seksualnoji-ekspluatatsiji-ta-seksualnogo-nasilstva-priednujtesya-2

#EndChildSexAbuseDay_CWBF

Сексуальне насильство в родині


16 листопада 2020 року День боротьби з анорексією

16 листопада світ відзначає День боротьби з анорексією. Це гібридне захворювання, до якого призводять безліч психологічних й фізіологічних чинників, навіть порушення метаболізму.

Нервова анорексія – це хвороба, під час якої людина втрачає апетит, а маса тіла знижується. Якщо вчасно не лікувати та не виявити це захворювання, наслідки можуть призвести до смерті. 


16 листопада 2020 року День толерантності

 Притча про толерантність.

Жив собі хлопчик із жахливим характером. Якось батько дав йому мішок цвяхів і звелів по одному забивати їх у паркан щоразу, коли хлопчик втрачає терпець і з кимось свариться. У перший день він забив 37 цвяхів. Згодом навчився контролювати себе, і кількість цвяхів щодня зменшувалася. Хлопчик зрозумів, що легше опановувати свої емоції, ніж забивати цвяхи. Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до батька і сказав про це. Тоді батько звелів синові витягати з паркана по одному цвяху в ті дні, коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться.

Минав час, і згодом син зміг похвалитися батькові, що у паркані не залишилося жодного цвяха Батько відповів: «Ти добре поводишся, але подивися, скільки дірок залишилося. Паркан уже ніколи не буде таким, як колись».

Якщо ви з кимось сваритеся й говорите щось неприємне, то залишаєте після себе такі ж рани, як ці дірки від цвяхів і рани залишаються, незважаючи на те, скільки разів ви потім перепросите. Словесні рани завдають такого ж болю, як і фізичні. Не залишайте на своєму шляху дірок!

Не забивайте цвяхів ворожнечі, нерозуміння, жорстокості в душі людей!

Будьмо толерантними!

https://osvitanova.com.ua/posts/907-8-korotkykh-animatsii-pro-tolerantnist-ukrainskoiu

17-vluchnykh-vysloviv-vydatnykh-liudei-pro-tolerantnist

Толерантність починається з мене